Patvirtinta nauja Europos Komisija, jai vadovaus Ž.K. Junkeris (0)

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Spalio 22 d. Europos Parlamentas (EP) patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją. Jai vadovaus liuksemburgietis Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker), o kiekviena ES šalis joje turės po savo deleguotą atstovą, dirbsiantį bendros Europos gerovės labui. Lietuvos deleguotas Vytenis Andriukaitis tapo sveikatos ir maisto saugos komisaru.

Naujos sudėties Europos Komisijai pritarė 423 EP nariai, nepritarė 209, o 67 susilaikė. Prieš šį balsavimą kiekvienas pasiūlytas komisaras turėjo sudalyvauti klausymuose atitinkamuose Europos Parlamento komitetuose ir gauti jų įvertinimą. Kad naujoji Komisija galėtų pradėti savo penkerių metų kadenciją lapkričio 1 d., jai dar turi formaliai pritarti Europos Vadovų Taryba (ES valstybių ir vyriausybių vadovai).

Palyginimui: 2004 m. už pirmąją Ž.M. Barozu (J.M. Barroso) vadovaujamą Europos Komisiją balsavo 449 EP nariai, prieš 149, o susilaikė 82. Už antrąją J.M. Barroso komisiją 2010 m. vasario mėn. balsavo 488 EP nariai, 137 buvo prieš, o 72 susilaikė.

Spalio 22 d. kalbėdamas EP išrinktasis komisaras Ž.K. Junkeris sakė: „Padėtis mūsų kaimyninėse šalyse nuo Ukrainos iki Sirijos, nuo Artimųjų Rytų iki Šiaurės Afrikos išlieka trapi ir nestabili. Prie išorinių Europos sienų su viltimi čia rasti šviesesnę ateitį plūstančių imigrantų banga mums primena, kad solidarumo siekį turime derinti su būtinybe užtikrinti sienų saugumą. Sienų nepaisantys pavojai sveikatai, kaip antai Ebolos epidemija, kelia suprantamą baimę mūsų piliečiams.
Negalime nusigręžti nuo vis didėjančių problemų ir to nedarysime. Negalime apsimesti, kad nematome, ir to nebus. Štai kodėl atkakliai tvirtinu, kad laikas Europai veikti dabar. Štai kodėl aiškiai ir visų jūsų akivaizdoje teigiu, kad Europos problemų nevalia nukišti į stalčių.“

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė