Lietuvoje lankysis Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai (0)

Baltarusijos inspektoriai | kam.lt, A. Gedrimo nuotr.

Baltarusijos inspektoriai | kam.lt, A. Gedrimo nuotr.

Spalio 22–24 d. Baltarusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Rukloje (Jonavos r.) dislokuotoje Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“. Baltarusijos inspektoriai vertinamąjį dalinio vizitą atliks dvišalio Lietuvos ir Baltarusijos susitarimo pagrindu pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai Baltarusijoje lankėsi šių metų rugsėjo 23–25 dienomis.

Baltarusijos atstovams brigadoje „Geležinis vilkas“ bus suteikta informacija apie dalinio personalą, turimą ginkluotę ir techniką, taip pat galės ją apžiūrėti. Inspektoriams taip pat bus sudaryta galimybė apsilankyti brigados padaliniuose.

Pagal 2011 m. Vienos dokumento nuostatas, Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai po vertinamojo vizito Lietuvoje turės parengti ir išplatinti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kaip šalis vykdo reikalavimus tarptautinių sutarčių ginkluotės kontrolės srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu bei turės galimybę atlikti pasirinktinai vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė