Leista nukelti remontui Žaliojo tilto skulptūras (5)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys davė sutikimą restauruoti sovietines Žaliojo tilto skulptūras jas nukeliant. Tai reiškia, kad sovietinę okupaciją primenančios figūros bent trumpam dingtų iš vilniečių ir miesto svečių akiračio.

„Anksčiau buvo duotas leidimas restauruoti vietoje, o dabar leidžiama restauruoti nukeliant, nes, pasirodo, kad vietoje niekas negali restauruoti. Jas galima restauruoti, bet nukeliant, o ne statant pastolius vietoje, nes ten sudėtinga technologiškai“, – sakė Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis.

Pastaraisiais metais, o ypač šiomis dienomis netyla ginčai dėl to, ką daryti su yrančiomis skulptūromis. Vieni įsitikinę, kad tai okupacinio režimo propagandiniai statiniai, kurie turi būti nukelti ir išgabenti į muziejų, kiti teigia, kad skulptūros turi likti, o prie jų prikalti dideles informacines lentas apie Lietuvos okupacijos žalą.

Žaliojo tilto skulptūros „Mokslo jaunimas“, „Taikos sargyboje“, „Pramonė ir statybos“ bei „Žemės ūkis“ buvo pastatytos 1952 m.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė