K. Juraitis. Kreipimasis į Vytautą Juozapaitį ir jo partijos kolegas (29)

Kazimieras Juraitis | sauksmas.lt nuotr

Kazimieras Juraitis | sauksmas.lt nuotr

Pastaruoju metu itin išryškėjo tendencija Lietuvos valstybingumo likučius šluoti kaip sniego valytuvu – buldozeriu. Kai prieš metus ar pusantrų Rumpėjas (Rumpey) pareiškė, jog Europos Sąjungoje sąvoka „tautinė valstybė“ – atgyvena, daugelis iš mūsų pasipiktino: kaip gali būti, kad tokio aukšto rango politikas nusišneka? Niekam iš eilinių piliečių nė į galvą neatėjo, kad tai – ne nusišnekėjimas, o gryniausia tiesa. Tautinė valstybė Europos Sąjungoje – nepageidaujamas reiškinys. Kol mes į lito keitimą euru žiūrėjome techniniu požiūriu – tai išties gal eurą ir racionaliau naudoti kaip valiutą, nes vis tiek litas pririštas prie euro, atsiranda papildomos išlaidos konvertuojant, eurams bus mažesnės palūkanų normos ir panašiai. Turint tautinę valstybę, reikalui esant litą galima ir susigrąžinti. Bet dabar aiškėja, kad visi tie svarstymai prie apskritų stalų, tariamos diskusijos buvo tik dūmų priedanga, maskuotė, žaidžiant demokratiją. Lito klausimas buvo nesvarstytinas, nes tautinis piniginis vienetas – nonsensas federacinėje EU.

Spalio 21 d. Seimas po svarstymo pritarė siūlymui ES šalių piliečiams leisti dalyvauti Lietuvos politinių partijų veikloje. 54 Seimo nariams balsavus už, 3 – prieš ir 10 susilaikius, po svarstymo Seimas pritarė Politinių partijų įstatymo preambulės pataisų projektui Nr. XIIP-875(4). Šiuo projektu siekiama įgyvendinti Sutartyje dėl Europos Sąjungos (ES) veikimo įtvirtintą reikalavimą užtikrinti piliečiams, kurie nėra tos šalies piliečiai, teisę būti kandidatais per vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimus tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos valstybės piliečiams. Ketinama pakeisti šią įstatymo nuostata, kad šią teisę, išskyrus politinių partijų steigimą, taip pat turėtų Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai be pertraukos pragyvenę Lietuvos Respublikoje pastaruosius 5 metus.

O šiandien, spalio 22 dieną, 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Arvydo Anušausko, Audroniaus Ažubalio ir Vytauto Juozapaičio spaudos konferencija „Ar griauti Lietuvos okupaciją primenančius paminklus?“. Dalyvauja Sovietinės okupacijos tyrimo asociacijos pirmininkas Norbertas Černiauskas.

Kitaip tariant, mums siekiama ištrinti atmintį, Lietuvos istoriją. Kad naujai kartai, gimusiai po TSRS griuvimo ir neturinčiai nuosavų prisiminimų, net minties nekiltų apie galimą alternatyvą, pasirinkimą gyventi kitoje, ne Europos Sąjungoje. Aš nė už ką nepatikėsiu, kad profesorius Vytautas Juozapaitis linki Lietuvai jos išnykimo, kaip valstybei. Greičiausiai jis tiesiog galvoja, kad Rusija – nuolatinė grėsmė Lietuvai, kad NATO – mūsų skydas ir garantas. Matyt, jis mano, kad TSRS paminklai – įžeidimas mūsų Laisvei, priminimas apie gėdingą okupaciją, Jų vieta – Grūto parke ar metalo lydymo krosnyse.  Tačiau kol iš jo , ar jo partijos kolegų negavome tiesaus atsakymo į kai kuriuos ne mažiau tiesius klausimus, tie spėliojimai ir liks spėliojimais”greičiausiai, matyt”. Tai – tie klausimai, kuriuos norėjome, bet mums neleido užduoti profesoriui Vytautui Landsbergiui visuomenės susitikimo su juo metu Katalikų knygyne Vilniuje.

Klausiame gerbiamo profesoriaus Vytauto Juozapaičio ir jo partijos kolegų.

1. Ar Jūs – už nacionalinę (tautų) Europos Sąjungą, ar už federacinę ?
2. Prašome pakomentuoti Europos Sąjungos regioninės politikos žemėlapius, kur valstybių sąvokos (net buvusių pavadinimų) – nebėra, o regionų administravimas vykdomas, apeinant buvusių valstybių sostines, tiesiai su Briuseliu?
3. Klausimas, kurį susitikime su premjeru Algirdu Butkevičiumi Gaublio klube Vilniuje prašė užduoti portalo Sarmatas.lt redakcija:
Jūsų prognozės Lietuvai po 10 metų : kiek lietuvių čia gyvens ir koks bus jų kiekybinis santykis su kitataučiais?

Pagarbiai,

Kazimieras Juraitis,

www.sauksmas.lt

Kategorijos: Laiškai Alkui, Lietuvos kelias, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė