Seimas svarsto kitų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas plenariniame posėdyje pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pristatytą 2015 metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą (įstatymo projektas Nr. XIIP-2386).

Vyriausybė Seimui siūlo patvirtinti beveik 3 mlrd. 223 mln. eurų sieksiančias kitų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto pajamas ir 3 mlrd. 393,7 mln. eurų išlaidas (išlaidos viršija pajamas daugiau kaip 170 mln. eurų).

Kaip tvirtino ministrė, planuojama, kad 2015 m. „Sodros“ biudžeto pajamos bus 8,8 proc. didesnės, nei laukiama 2014 m.

„Pajamų didėjimui daugiausia įtakos turės apdraustųjų darbo užmokesčio ir apdraustųjų skaičiaus didėjimas. Įvertinus sąlyginio darbuotojų skaičiaus kitimą, numatoma, kad 2015 m. apdraustųjų, draudžiamų visomis draudimo rūšimis, skaičius padidės 9,5 tūkst. žmonių ir sieks 1 mln. 280,5 tūkst. žmonių“, – sakė A. Pabedinskienė.

Pasak jos, prognozuojama, kad 2015 m. vidutinės mėnesio apdraustųjų pajamos, nuo kurių skaičiuojamos Valstybinio socialinio draudimo įmokos, padidės 5,8 proc. ir bus 613,2 euro.

Projekte 2015 m. numatoma, kad didžiausią šio fondo biudžeto pajamų dalį sudarys draudėjų valstybinio socialinio draudimo įmokos – beveik 2 mlrd. 764 mln. eurų, ir apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo įmokos – daugiau kaip 292,9 mln. eurų. Savarankiškai dirbančių asmenų valstybinio socialinio draudimo įmokos planuojama sudarys apie 93,4 mln. eurų, savanoriškai apsidraudusių asmenų valstybinio savanoriškojo socialinio draudimo įmokos – apie 1,4 mln. eurų.

Pagal teikiamą dokumentą valstybinio socialinio draudimo pensijoms planuojama skirti daugiau kaip 2 mlrd. 441 mln. eurų, ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokoms – 55,5 mln. eurų, nedarbo socialiniam draudimui – beveik 132 mln. eurų, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui – beveik 18,3 mln. eurų. Prognozuojama, kad lėšos pervedamos į pensijų fondus sudarys apie 142,4 mln. eurų.

Pabedinskienė pažymėjo, kad draudžiamosios pajamos, taikomos pensijoms apskaičiuoti, 2015 m. dėl perskaičiavimo į eurus padidės 0,05 euro ir metų pradžioje sieks 431 eurą. Bazinė pensija padidės 0,74 euro ir sieks 105 eurus; dėl šių dydžių perskaičiavimo į eurus, papildomai reikės 11,2 mln. eurų. „Planuojama, kad nuo 2015 m. liepos 1 d. bazinė pensija ir einamųjų metų draudžiamosios pajamos didės 3 eurais ir bus atitinkamai 108 eurai ir 434 eurai. Pensijų padidinimui nuo liepos 1 d. bus panaudota 22,7 mln. eurų“, – tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Už pristatytą projektą po pateikimo balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 18, susilaikė 23 parlamentarai. Pritarus jam po pateikimo, toliau projektas bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Audito komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti lapkričio 25 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė