Rašytojas T. Dirgėla visus lietuvius kviečia sudainuoti liaudies dainą (video) (3)

„Liaudies dainos iššūkis“ veidaknygėje | T. Dirgėlos nuotr.

„Liaudies dainos iššūkis“ veidaknygėje | T. Dirgėlos nuotr.

Lietuvių liaudies dainos, kurių šiandien suskaičiuojama net 700 000, šalia instrumentinės muzikos ir šokių sudaro didžiąją dalį lietuviško muzikinio folkloro; lietuvių sutartinės jau keletą metų yra įtrauktos į UNESCO reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą; beveik šimtmetį vykstančios Dainų šventės pritraukia minias liaudies daina susižavėjusių šalies gyventojų ir svečių iš užsienio!

„Greta šio naivumo stebina lietuviškųjų dainų elegantiškumas ir grakštumas, kone tolygūs graikiškajam gracingumui ir kultūrai. Jokio neestetiško vaizdo, jokio posakio, kuris pažeistų gerą skonį; priešingai, užuominų ir palyginimų subtilus sąmojingumas, kalbos priemonių grakštumas ir nedirbtinis natūralumas, lygiai tolimas trivialumui ir perdėtoms įmantrybėms.“ – apie lietuvių liaudies dainas yra rašęs Liudvikas Rėz,a su devyniais talkininkais 1825 m. sudaręs pirmąjį mūsų liaudies dainų rinkinį „Dainos oder Littauische Volkslieder”.

Kitąmet minėtam L. Rėzos darbui sukaks lygiai 190 metų. Ar nebūtų gražu pasitikti šią datą kiekvienam iš mūsų sudainuojant vieną unikaliausių lietuvių tautos kūrinių, švelnumo bei lyriškumo kupiną liaudies dainą? O jeigu dainavimą sujungti ir su šiandieninėmis technologijomis?

Būtent tokia idėja ir kilo rašytojui Tomui Dirgėlai, kuris savo sumanytą akciją pavadino LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS IŠŠŪKIU. Pats sumanymas rašytojui užgimė prie arbatos puodelio, kuomet kilo mintis artėjančią datą pasitikti pačiam kasdien išmokstant bent po vieną lietuvių liaudies dainą.

Iš to netrukus gimė sumanymas paminėti pirmojo liaudies dainų rinkinio išleidimą įtraukiant ir kitus. Kaip sako T. Dirgėla, paskutiniu metu socialiniame tinkle „Facebook“ populiarėjantiems iššūkiams pritaikius įdomesnę ir prasmingesnę mintį, galima pasiekti ir išliekamąją vertę turėsiančių rezultatų.

„Liaudies dainos iššūkis“ kviečia sudainuoti liaudies dainą, savo dainavimą įamžinti vaizdo įraše ir šitaip drauge su kitais parodyti, jog šis dvasinis lobis vis dar branginamas ir saugomas pačių lietuvių.

„Liaudies dainos iššūkis“ veidaknygėje | T. Dirgėlos nuotr.

„Liaudies dainos iššūkis“ skelbia, kad norint prisijungti prie šio iššūkio, reikia:

1) Sudainuoti pasirinktą lietuvių liaudies dainą (namie/miške/automobilyje/gatvėje… ; ilgą/trumpą, visą/pusę/vieną trečiąją, balsingai ir gražiai/nelabai, bet sudainuoti).
2) Tai įamžinti vaizdo įraše.
3) Pastaruoju pasidalinti savo veidaknygės paskyroje su „haštagu“ #LLDI ir mesti iššūkį pasirinktiems draugams.
4) Apie sudainuotą dainą žinute pranešti paskyros LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS IŠŠŪKIS administratoriui, kuris patalpins dainos įrašą šalia kitų.

Pirmojo liaudies dainų rinkinio 190-metį lietuviai pasitiks vienoje vietoje turėdami nemenką pasididžiavimo savo liaudies dainomis įrodymą, įamžintą jų pačių įkeltuose vaizdo įrašuose!

Asmeninio iššūkio laukti nebūtina – kiekvienas kviečiamas sudainuoti pirmas ir iššūkį perduoti kitiems.

Rašytojas Tomas Dirgėla dainuoja pirmąją akcijos dainą:

Prie akcijos prisijungia Miglė Valaitienė:

Dainuoja Elena:

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Laiškai Alkui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė