Šeirės draustinyje užbaigti gamtotvarkos darbai (0)

Raudonoji gegūnė – saugoma rūšis, paplitusi Gaudupio pelkėje | G.Sidabrienės nuotr.

Raudonoji gegūnė – saugoma rūšis, paplitusi Gaudupio pelkėje | G.Sidabrienės nuotr.

Šį rudenį Šeirės kraštovaizdžio draustinyje užbaigti gamtotvarkiniai darbai. Čia buvo įgyvendinamos ir priemonės, skirtos biologinės įvairovės apsaugai. Šeirių miške į medžius buvo įkelti dirbtiniai lizdai plėšriesiems paukščiams. Apsaugai nuo bebrų aprišti brandžių medžių kamienai. Platelių ežero pusiasalyje Kumelkaktėje įrengtos dirbtinės buveinės plėviasparniams. Visuomenės švietimo tikslais Šeirės pažintiniame take pastatyti informaciniai stendai.

Prieš porą metų Gaudupio pelkėje bei apypelkio pievose (iš viso – 22,2 ha plote) buvo išpjauta ir išnešta sumedėjusi augmenija. 2013 m. ir 2014 m. šios tvarkomos teritorijos buvo po du kartus nušienautos, išnešta susidariusi biomasė.

Labiausiai džiugina sutvarkyta Gaudupio pelkė, kurioje iki 2012 metų rudens vyravo beržai, baltalksniai, karklai. Pelkės virsmo mišku procesas jau buvo įsibėgėjęs ir kėlė sunykimo grėsmę tarpinių pelkių ir liūnų bei šarmingų žemapelkių buveinėms. Dabar pelkė atvira. Pašalinta sumedėjusi augmenija pagerino augimo sąlygas saugomoms augalų rūšims – dvilapiui purvuoliui, žvilgančiajai riestūnei, pelkinei laksvai, gegūnėms ir kitai, tik pelkėms būdingai, žolinei augmenijai. Toliau galės veistis, maitintis pelkinėms buveinėms prieraišios gyvūnų rūšys.

Nors gamtotvarkiniai darbai pabaigti, pelkė reikalaus nuolatinės priežiūros – šienavimo, nes medžiai, krūmai, kartą įsibrovę pelkėn, jos taip lengvai neapleidžia, nors ir nupjauti. Iš likusių kelmų strimgalviais leidžia naujas atžalas ir ne po vieną, o po kelias. Todėl, norint išsaugoti didele biologine įvairove pasižyminčią Gaudupio pelkę, teks vykdyti tęstinius priežiūros darbus.

Darbai vykdyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. Projekto partneris – Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė