Amerikiečių kariai pamatė Lietuvos partizanų istoriją (0)

JAV kariai Lietuvoje | kam.lt nuotr.

JAV kariai Lietuvoje | kam.lt nuotr.

Spalio 20 d. Lietuvoje rotaciniu pagrindu dislokuoti amerikiečių kariai, kartu su kolegomis lietuviais, pasinaudojo puikia proga daugiau sužinoti apie Lietuvos pokario pasipriešinimo dalyvius – jiems buvo surengta dokumentinio filmo „Nematomas frontas“ peržiūra.

Filme papasakotą Lietuvos partizanų istoriją pamatė beveik visi – apie šimtas penkiasdešimt – Lietuvoje nuo spalio pradžios esantys JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kariai ir didelis būrys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karių su šeimos nariais.

Po filmo peržiūros su išskirtinai kariška auditorija bendravo filmo kūrėjai – režisieriai Vincas Sruoginis (JAV) ir Jonas Ohmanas (Švedija) papasakojo apie filmo kūrimą bei diskutavo apie Lietuvos partizanų istoriją ir sąsajas su šiandieniniais tarptautiniais įvykiais.

JAV gynybos atašė pulkininkas Džonas Mūras (John Moore) pasidžiaugė, kad ambasados organizuota filmo peržiūra suteikė progą abiejų šalių kariams susitikti ne tik karinių pratybų lauke. „Tai buvo puiki galimybė JAV kareiviams geriau suprasti itin skaudžią Lietuvos okupacijos istoriją, kuri iki šiol daro įtaką lietuvių kultūrai ir mąstymui,“ – sakė gynybos atašė.

Dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ pasakoja apie 1944-1953 metais Baltijos šalyse vykusį pasipriešinimo judėjimą, kuris subūrė jaunų mirčiai neabejingų vyrų būrius kovai su komunistiniu pasauliu – Sovietų Sąjunga.

Naujoji JAV rotuojamo kontingento pamaina iš JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono, įsikūrusi Rukloje, nuo spalio mėnesio pradžios pakeitė iki tol Lietuvoje dislokuotus JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios brigados oro desantininkus. Lietuvoje JAV kariai treniruosis dalyvaudami bendrose pratybose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais. Planuojama, kad šie JAV kariai Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos, vėliau juos pakeis nauja pamaina.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė