Lietuvos Romuva spręs kas bus naujasis Lietuvos Krivis (27)

Romuvos nuotr.

Romuvos nuotr.

Spalio 19 d., švęsdamas Krivio dieną, Lietuvos Romuvos Vaidilų Ratas išplatino pareiškimą skelbiantį, kad Vilniuje, lapkričio 23 d. bus surengta Didžioji Lietuvos Romuvos Krivūlė, kurioje susitikę visų Lietuvos romuvų atstovai aptars tolesnę Lietuvos Romuvos veiklą ir spręs naujojo Lietuvos Romuvos vadovo – Krivio rinkimo klausimą.

Jau dešimtmetį žmonės puoselėjantys senąjį baltų tikėjimą kasmet spalio 19 d. švenčia – Krivio dieną. Šią dieną prieš dvylika metų į Lietuvos Romuvos Krivius buvo įšvestas Jonas Trinkūnas – Jaunius. Pagerbdami jo šviesų atminimą, Lietuvos Romuvos vaidilos, siekdami tęsti prigimtinę pasaulėžiūrą ir protėvių dvasines tradicijas, visus kam brangi mūsų lietuviška pasaulėžiūra kviečia telktis bendrai veiklai.

„Lietuva ir lietuvių tauta gyvena sudėtingų iššūkių metą. Šiuo sudėtingu metu stebime ir naujus tautos atgimimo ženklus. Lietuvos Krivio Jauniaus iškeliavimas į Dausas, pažadino tautos dvasią daugelio lietuvių širdyse. Lietuviai pradėjo telktis stiprinti romuvų veiklą, kurti naujas romuvas visoje Lietuvoje, taip pat ir užsienyje. Tai metas naujai įvertinti mūsų veiklą ir geriau susitelkti bendram tautos pakilimui“, – rašoma Lietuvos Romuvos Vaidilų Rato pareiškime.

„Romuva ruošiasi didžiajai Romuvos Krivūlei, kur susitiks visų Lietuvos romuvų atstovai ir tarsis, kaip tęsti ir plėtoti veiklą, kuriai mus įkvėpė protėviai ir Dievai, ir šviesios atminties mūsų Krivis – Jonas Trinkūnas“, –– sakė Kelmės Vaidila Valdas Rutkūnas.

Skelbiame visą Lietuvos Romuvos Vaidilų Rato pareiškimo tekstą:

Vilniuje prie Lizdeikos aukuro | šventės rengėjų nuotr.

Vilniuje prie Lizdeikos aukuro | šventės rengėjų nuotr.

Senovės baltų religinės bendrijos Lietuvos Romuva Vaidilų Rato

Pareiškimas

Lietuva ir lietuvių tauta gyvena sudėtingų iššūkių metą. Šiuo sudėtingu metu stebime ir naujus tautos atgimimo ženklus. Lietuvos Krivio Jauniaus iškeliavimas į Dausas, pažadino tautos dvasią daugelio lietuvių širdyse. Lietuviai pradėjo telktis stiprinti romuvų veiklą, kurti naujas romuvas visoje Lietuvoje, taip pat ir užsienyje. Tai metas naujai įvertinti mūsų veiklą ir geriau susitelkti bendram tautos pakilimui.

Įvertinęs susiklosčiusią padėtį, Lietuvos Romuvos Vaidilų Ratas pareiškia:

  1. Prigimtinė baltiška pasaulėžiūra – gyvybės išsaugojimas, žmogaus ir gamtos darna, baltiška vienybė ir geriausių tautos savybių puoselėjimas – yra gyva ir rusena kiekvieno lietuvio širdyje.
  2. Lietuvos Romuva perėmė tūkstantmečiais saugotą tautos dvasios stiprybės vėliavą, drąsiai ją iškėlė ir kviečia tautiečius vienytis, telktis tautos dvasios stiprinimui ir mūsų visų gerovei bei darniam sambūviui.
  3. Tautos dvasiniam pakilimui neįkainuojamas yra kiekvieno iš mūsų indėlis, todėl kviečiame telkti mūsų geriausias mintis, kaip stiprinti visų mūsų Romuvą, gerinti bendradarbiavimą, panaudoti kuo geriau kiekvieno gebėjimus, žinias ir įgūdžius.
  4. Vilniuje, lapkričio 23 d. Romuvos Vaidilų ratas visų Lietuvos romuvų atstovus kviečia į Didžiają Lietuvos Romuvos Krivūlę, kurioje aptarsime tolesnę Lietuvos Romuvos veiklą ir spręsime Lietuvos Romuvos Krivio klausimą.

Tebūnie Darna!

Lietuvos Romuvos Vaidilų Ratas

Pasiūlymus ir pageidavimus siųskite adresu info@romuva.lt. Lietuvos Romuva laukia laiškų iš kiekvieno, kuriam brangi mūsų lietuviška dvasinė pasaulėžiūra.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė