Visuomenei suteikiamas stipresnis balsas planuojant teritorijas (0)

zeme_zum.lt

zum.lt nuotr.

Aplinkos ministerija kviečia gyventojus, nevyriausybines organizacijas ir suinteresuotas institucijas tarti savo žodį apie parengtus patikslintus Visuomenės informavimo ir dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatus. Šie nuostatai yra tobulinami siekiant visuomenei suteikti stipresnį balsą planuojant teritorijas.

„Esame tik už tai, kad prieš suplanuojant kurios nors vietovės, kad ir mažiausios, ateitį, pirmiausia būtų įsiklausyta į gyventojų balsą, atsižvelgta į jų poreikius. Apie numatomus pokyčius žmonės turi žinoti iš anksto, kad laiku galėtų pareikšti savo nuomonę. Juk dabar nereti atvejai, kad bendruomenė sukrunta prieštarauti, kai teritorijų planavimo dokumentai jau būna patvirtinti ar įgyvendinami“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Didžiajai gyventojų daugumai (91 proc.), bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, yra svarbu, kokia jų gyvenamoji aplinka. Patikslintieji nuostatai įpareigos plačiajai visuomenei kuo labiau prieinamais būdais ją informuoti apie siūlomus ar rengiamus teritorijų planus.

Plėtoti ir tobulinti visuomenės informavimą apie teritorijų planavimo procesus įpareigoja š. m. sausio 1 d. įsigaliojęs naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas. Viena svarbiausių naujovių – įteisintas būdas pasitelkiant informacines sistemas. Nuo metų pradžios visuomenė su rengiamais teritorijų planavimo dokumentais gali susipažinti internetiniame tinklalapyje. Ligi tol gyventojai apie juos sužinodavo iš spaudos, tačiau šių dokumentų organizatoriai dažnai piktnaudžiaudavo netinkamai atlikdami viešinimo procedūras, o informaciją paskelbdavo tik vietiniuose labai mažo tiražo laikraščiuose.

Platesniu mastu informuoti žmones padės ir patikslintuose nuostatuose numatytas reikalavimas savivaldybės ir vietovės lygmens teritorijų planavimo dokumentus skelbti seniūnijų skelbimo lentose.

Aplinkos ministerijos parengtas Visuomenės informavimo ir dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatų projektas paskelbtas Seimo teisės aktų informacinėje sistemoje. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki lapkričio 3 d. elektroniniu paštu n.valeviciene@am.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė