Kretingos dvare pirmą kartą įsikurs menų festivalis (programa) (0)

Kretingos dvaras_lt.wikipedija.org

Kretingos dvaras | lt.wikipedija.org

Juozapo Tiškevičiaus rūmuose atkuriama istorinė tiesa – sugrąžinamos grafų puoselėtos vertybės: muzika, vaizduojamasis menas, literatūra. Spalio 18 d. čia prasidės ir iki gruodžio 20 d. tęsis Kretingos dvaro menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“.

Festivalio atidarymui parengta turininga programa. Kretingos muziejuje 14 val. vyks akcija „Atkurkime grafų Tiškevičių vasaros sodą“, aitvarų skrydis, kraštiečių priesakai ir laiškai Kretingai. 15.30 val. net šešiolika krašto menininkų pristatys parodą „Sielos proveržiai“, o 16 val. prasidės koncertas „Mano mylimas kraštas – Kretinga“, kuriame dalyvaus iš Kretingos krašto kilę atlikėjai: solistai: Regina Maciūtė, Valentina Vadoklienė, Mindaugas Rojus, klarnetininkas Pranas Narušis, akordeono virtuozas Kazys Stonkus ir kamerinės muzikos ansamblis „Si nata“.

Po savaitės, spalio 26 d., festivalis svečiuosis Kretingos rajono kultūros centre, kur 14 val. publikos lauks sparčiai populiarėjantis orkestras „Vilnius Sinfonietta“ su savo charizmatiškuoju vadovu ir dirigentu Vytautu Lukočiumi. Daugelis šį talentingą muziką pažįsta iš televizijos projektų ir bene labiausiai iš LRT konkurso „Auksinis balsas“ transliacijų. Su orkestru grieš smuikininkas Zbignevas Levickis, irgi pažįstamas minėto projekto vertinimo komisijos narys, taip pat smuikininkė Almina Statkuvienė ir altininkas Arūnas Statkus. Kartu su profesionalais koncerte pasirodys ir Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“. Koncerte „Nepaprastoji klasika“ skambės J. S. Bacho, A. Pjacolos, A. Vivaldžio, J. Štrauso, V. A. Mocarto kūriniai. Žadama įtikinti žiūrovus, kad klasikinė muzika gali būti ne vien rimta, bet ir labai nuotaikinga.

Iki gruodžio pabaigos festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ pateiks daug įsimintinų akimirkų: susitikimų, koncertų, parodų, literatūrinių vakarų, edukacinių programų, netgi dvaro puotą. Čia lankysis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: Valstybinis Vilniaus kvartetas, Čiurlionio kvartetas, poetas Antanas A. Jonynas, dainininkė Asta Krikščiūnaitė, taip pat aktoriai ir bardai: Saulius Bareikis bei Olegas Ditkovskis, bosas Liudas Mikalauskas, mecosopranas Rita Novikaitė.

Kaip minėta, festivalio programoje dalyvaus ir Kretingos meno mokyklos jaunieji solistai bei kolektyvai.

Toks festivalis organizuojamas pirmą kartą. Viena jo vadovių – Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė atskleidė: „Kretingos dvaras, pagrindinė grafo Juozapo Tiškevičiaus rezidencija, garsėjo nepaprasto grožio žiemos ir vasaros sodais, vertingomis meno kolekcijomis, išskirtiniu kultūriniu, muzikiniu gyvenimu. Žinia apie tai sklido taip toli, kad net vienoje legendoje sakoma: „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Mes norime, kad muziejus būtų atviras ir gyvas, kad tęstųsi dvaro tradicijos, todėl kartu su kraštiečių klubu „Kretingos krašto ainiai“ visuomenei pirmą kartą pristatome Kretingos dvaro menų festivalį. Tikiu, kad festivalis šaltuoju metų laiku malšins vasaros ilgesį, į nepaprasto grožio erdves sutrauks meno ir muzikos mylėtojus.“

Neabejingas naujam renginiui ir dar vienas festivalio vadovas – klubo „Kretingos krašto ainiai“ pirmininkas, garsus gydytojas ir diplomatas Antanas Vinkus. Atstovaudamas Lietuvai įvairiose šalyse, bendraudamas su skirtingų valstybių žmonėmis jis visada sakydavo: „Kuo mažesnė tauta, tuo didesnė jos tautinė savigarba.“ Šiam vyrui svečioje valstybėje visada širdį labiau plakti priversdavo tautiečiams menininkams skirti publikos plojimai.

A. Vinkus įsitikinęs: „Šiuo festivaliu mes grįžtame į laiką, kai Kretingoje kaip ir šiandien klestėjo kultūrinis, muzikinis gyvenimas ir už tai turime būti dėkingi grafams Tiškevičiams. Ne veltui sakoma, kad žmogus, nesuvokiantis savęs istorijoje ir istorijos savyje, yra nuogas ir silpnas. Mes turime kuo didžiuotis ir tik kartu dirbdami jausime dvasios stiprybę. Neabejoju, kad šis festivalis mobilizuos visus kraštiečius dar didesniam norui kurti, dirbti savo krašto bei visos Lietuvos labui.“

Festivalio meninė dalis patikėta nemenką patirtį šioje srityje turinčiai kultūros, visuomeninių projektų iniciatorei Šarūnei Petruškevičienei. „Kretingos miestas mane imponuoja savo kultūrinėmis erdvėmis: dvaru, bažnyčia, vienuolynu, parku, įspūdinga istorija ir profesionalaus meno vystymo galimybėmis. Tik festivalio metu, kai už lango žvarba, žmonės galės mėgautis muzikos ir amžinojo pavasario – žaliuojančių augalų – grožiu Kretingos dvaro žiemos sode, kuriame vyks didžioji dalis renginių“, – kviesdama apsilankyti festivalio renginiuose, kalbėjo meno vadovė.

PROGRAMA

Spalio 18 d., šeštadienis, Kretingos muziejus
14.00 val. ˜– Kretingos dvaro menų festivalio atidarymas. Kraštiečių priesakai ir laiškai Kretingai. Akcija ATKURKIME GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ VASAROS SODĄ. Aitvarų skrydis.
15.30 val. – Kretingos krašto menininkų kūrybos darbų parodos SIELOS PROVERŽIAI atidarymas.
16.00 val. – Koncertas MANO MYLIMAS KRAŠTAS – KRETINGA. Dalyvauja solistai: Regina Maciūtė (sopranas), Valentina Vadoklienė (sopranas), Mindaugas Rojus (baritonas), Pranas Narušis (klarnetas), Kazys Stonkus (akordeonas) ir kamerinės muzikos ansamblis „Si nata“: Sigita Šimkutė (akordeonas), Silvija Stanienė (fortepijonas), Asta Šidlauskaitė (smuikas)
Koncertmeisterės: Inga Maknavičienė, Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė, Saulina Atkočaitytė.

Spalio 26 d., sekmadienis, Kretingos rajono kultūros centras
14.00 val. – Orkestro VILNIUS SINFONIETTA koncertas NEPAPRASTOJI KLASIKA. Orkestro vadovas ir dirigentas – Vytautas Lukočius. Solistai: Zbignevas Levickis (smuikas), Almina Statkuvienė (smuikas), Arūnas Statkus (altas).
Koncerte dalyvauja Kretingos meno mokyklos choras SAULAINĖ (vadovės: Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė).
Programoje: J. S. Bach, A Piazzolla, A. Vivaldi, J. Strauss, W. A. Mozart kūriniai.

Lapkričio 5 d., trečiadienis, Kretingos muziejus
15.00 val. – Kraštiečių dailininkų Antano Razmos, Alfredo Kosto Šimkaus ir Julijos Griežytės-Correia (juvelyrika) kūrybos darbų parodų atidarymas.

Lapkričio 14 d., penktadienis, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka
16.00 val. – Kretingos krašto literatų vakaras KREGŽDĖS PRAAUGA DANGŲ. Vakaro metu muzikuos Kretingos meno mokyklos auklėtiniai.

Lapkričio 21 d., penktadienis, Kretingos technologijos ir verslo mokykla
15.00 val. – Edukacinis koncertas iš ciklo MUZIKOS ENCIKLOPEDIJA GYVAI. Dalyvauja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno bei Baltijos Asamblėjos premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistas Liudas Mikalauskas (bosas).

Lapkričio 21 d., penktadienis, Kretingos muziejus
18.00 val. – Instrumentinės ir vokalinės muzikos koncertas KUR BALTI KELIAI. Dalyvauja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno bei Baltijos Asamblėjos premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas: Audronė Vainiūnaitė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Augustinas Vasiliauskas (violančelė).  ir solistas Liudas Mikalauskas (bosas).
Programoje: J. Naujalio, S. Šimkaus, J. Tallat-Kelpšos, M. K. Čiurlionio, A. Raudonikio ir kiti kūriniai.

Lapkričio 29 d., šeštadienis, Kretingos muziejus
15.00 val. – Tautodailininko, Kretingos rajono Garbės piliečio Adolfo Andriejaus Viluckio kūrybos darbų parodos SUAUGĘS SU ĄŽUOLU atidarymas.
16.30 val. – Poezijos ir muzikos valanda iš ciklo KŪRYBOS ATODANGOS. Dalyvauja: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas poetas Antanas A. Jonynas, aktoriai, bardai Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis.

Gruodžio 9 d., antradienis, Kretingos muziejus
18.00 val. – Edukacinis koncertas iš ciklo MUZIKOS ENCIKLOPEDIJA GYVAI. Koncertuoja Sostinės vario kvintetas: Algirdas Januševičius (trimitas), Domas Memėnas (trimitas), Gintaras Ščerbavičius (valtorna), Paulius Batvinis (trombonas), Darius Bažanovas (tūba).
Koncerto vedėja – muzikologė Zita Kelmickaitė.
Programoje: G. F. H¦ndel, G. Bizet, N. Rimskij-Korsakov ir kitų kompozitorių kūriniai bei muzikiniai siurprizai.

Gruodžio 20 d., šeštadienis, Padvarių socialinės globos namai
14.00 val. – Edukacinis koncertas iš ciklo MUZIKOS ENCIKLOPEDIJA GYVAI. Dalyvauja: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Čiurlionio kvartetas ir solistė Asta Krikščiūnaitė (sopranas) bei solistė Rita Novikaitė (mecosopranas).

Gruodžio 20 d., šeštadienis, Kretingos muziejus
18.00 val. – Festivalio uždarymas. Koncertas ŽAIŽARUOJANTYS DUETAI. Dalyvauja: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Čiurlionio kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Saulius Lipčius (violončelė) ir solistė Asta Krikščiūnaitė (sopranas) bei solistė Rita Novikaitė (mecosopranas).
Programoje: V. Bellini, F. Campana, F. Schubert, C. Saint-Saėns, J. Offenbach, M. Ravel ir kiti kūriniai.

Po koncerto – Dvaro puota (dvaro kulinarinio paveldo pristatymas, šokių vakaras VALSO RITMU).
Bilieto kaina – 50 Lt. Išankstinis bilietų užsakymas tel. 8 686 63125.

FESTIVALIO RENGINIAI NEMOKAMI
Festivalio metu vyks akcija „Atkurkime kartu Kretingos dvaro fontaną“

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė