Sutarimas rastas: studentų stipendijos turi didėti jau nuo 2015-ųjų (0)

Lituanistikos studijos | smm.lt nuotr.

Lituanistikos studijos | smm.lt nuotr.

Susitikę su Vyriausybės bei LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais studentai išreiškė nuogastavimą dėl itin mažų lėšų skiriamų studentų skatinimui. Lietuvos studentų finansinė padėtis yra viena prasčiausių ES, tai patvirtina tiek Europos šalių studentų socialinės ir ekonominės padėties tyrimas „Eurostudent“, tiek Lietuvoje atliekamos studentų apklausos. Anot Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Pauliaus Baltoko, Lietuvoje socialinė studentų padėtis yra itin prasta, mažesnes vidutines pajamas gauna tik Maltos studentai. Susidariusi situacija neramina tiek studentų, tiek valdžios atstovus, kadangi Lietuvos studentų išlaidos vienos didžiausių.

„Turime aukštųjų mokyklų, kuriose stipendija yra vos 27 litai, tokia situacija nėra toleruotina. Susitikimo metu pasiūlėme valdžios atstovams jau nuo 2015 m. ieškoti priemonių šiai problemai spręsti. Manome, kad penkių metų perspektyvoje vidutinis stipendijos dydis turėtų būti pusė minimalios algos“, – sako P. Baltokas.

P. Baltoko teigimu, LSS sieks, kad penkerių metų laikotarpyje būtų sukurtos galimybės 10 proc. valstybės finansuojamų arba 5 proc. visų studentų gauti mėnesinę stipendiją, kurios dydis būtų 500 Lt arba pusė minimalios algos.

Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus pritarė studentų nuogastavimams, jo teigimu ministerija dės pastangas biudžete rasti 2 papildomus milijonus studentų skatinimui  ir nuo 2015 m. pradėti laipsniškai didinti studentų skatinamąsias stipendijas.

Vyriausybės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai pritarė LSS siūlymui ieškoti galimybių penkis metus, pradedant 2015 m., prie Norminėje studijų kainoje numatytos srities skirtos studentams skatinti pridėti po 0,25 BSI, o penktais metais pridėti 0,35 BSI.

Anot studentų atstovų, valstybės parama sudaro tik 7 proc. visų vidutinių studentų pajamų, parama iš šeimos – 47 proc., darbo užmokestis – 35 proc. Tai reiškia, jog studentai yra priklausomi nuo šeimos suteikiamos paramos, o dažnas studentas dirba su jo studijomis nesusijusį-nekvalifikuotą darbą tam, kad galėtų padengti išlaidas savo būtiniausiems poreikiams tokiems kaip būsto nuoma, maistas ir pan. Darbas studijų metu riboja studento galimybes skirti savo energiją ir laiką gerų akademinių rezultatų siekimui.

LSS ir Vyriausybės atstovai nusprendė pasirašyti ketinimų protokolą įtvirtinantį studentų socialinės ir ekonominės padėties gerėjimo svarbą nepaisant valdžių pasikeitimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė