Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro prisijungė ir Gruzija (0)

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro prisijungė ir Gruzija | kam.lt, G. Maksimovič nuotr.

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro prisijungė ir Gruzija | kam.lt, G. Maksimovič nuotr.

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro oficialiai prisijungė dar viena šalis – Gruzija.

„Puiku, kad ne vien NATO narės, bet ir šalys partnerės jungiasi prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos, o Gruzija – pirmoji iš jų. Gruzija turi daug ką pasiūlyti centrui diegiant technologinius sprendimus karinio efektyvumo srityje ir dalijantis patirtimi, kaip užtikrinti energetikos sektoriaus infrastruktūros apsaugą. Todėl mes tikime, kad Gruzija pasiūlys konkrečių projektų, kurie bus naudingi tiek centrui, tiek pačiai Gruzijai,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Susitarimą dėl Gruzijos prisijungimo prie centro veiklos oficialios ceremonijos metu spalio 16 d. pasirašė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, NATO Eneregtinio saugumo kopetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas, Gruzijos ekonomikos ir darnaus vystymosi ministras Giorgijus Kirikašvilis (Giorgi Kvirikashvili), kitų NATO energetinio saugumo kompetencijos centro šalių steigėjų atstovai – ambasadoriai, gynybos atašė.

Gruzijos į NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą deleguotas ekspertas prisijungs prie vieno iš trijų centro padalinių – Koncepcijų ir doktrinų skyriaus.

Pradėjus veiklą NATO centre Gruzijos karinis techninis tyrimų centras „DELTA“ prie Gruzijos ekonomikos ir darnios plėtros ministerijos kartu su NATO energetinio saugumo kompetencijos centru Vilniuje lapkričio 12-14 dienomis rengia konferenciją ir pramonės parodą „Energetinių inovacijų pritaikymas karyboje“ (IESMA 2014), kuri bus skirta pristatyti, aptarti bei skatinti technologinių inovacijų energetikos srityje pritaikymą karinėms reikmėms.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre jau dirba ekspertai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos. Planuojama, kad dar šiais metais prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos prisijungs ir Jungtinė Karalystė.

Vilniuje veikiantis NATO centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą. Nuo šių metų rugpjūčio centrui vadovauja plk. G. Bagdonas.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir juose dalyvauja.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė