Ukrainos ministras atidarė kultūros dienas, skirtas T. Ševčenkos 200-osioms metinėms paminėti (0)

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Šiandien, spalio 16 dieną, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Slavų skaityklos auditorijoje atidarytas Ukrainos kultūros dienos, skirtos Taraso Ševčenkos 200-osioms metinėms paminėti.

Lietuvoje viešintis Ukrainos Kultūros ministras Jevhenij Nyščiuk sakė, kad susiklosčiusios aplinkybės ir įvykiai Ukrainoje privertė sustabdyti programas kultūros srityje.

„Sulaukiame materialinės ir dvasinės pagalbos iš Lietuvos ne tik vyriausybiniu lygiu, bet ir iš įvairių organizacijų – visuomeninių ir jaunimo. Dabar išgyvename sunkius laikus ir pokyčius valdžios struktūrose, todėl mums labai svarbios šios kultūros dienos, nes pristatysime Ukrainos kultūrą, literatų kūrybą, prisiminsime Tarasą Ševčenką, susijusį ir su Lietuva, o su mano kolega Lietuvos kultūros ministru turėsime progos aptarti strateginius kultūros bendradarbiavimo planus ir jungimąsi prie europinių programų“, – sakė Ukrainos kultūros ministras.

Jevhenijus Niščiukas per spaudos konferenciją pabrėžė, kad jo šalis šiuo metu susiduria su informacine propaganda, todėl prie ministerijos suburta komisija, vykdanti renginių, iš Rusijos atvykstančių muzikos grupių, teatrų kolektyvų priežiūrą, priimami sprendimai kai kurių kolektyvų nekviesti, taip pat nerodyti kai kurių filmų. Tačiau lieka palydovinė televizija, internetas, kurių kanalais propaganda pasiekia Ukrainos gyventojus ir tam neužkirsi kelio

Ministro teigimu, pastaruoju metu uždrausti propagandos elementų turintys filmai „Baltoji gvardija“, „Poddubnij“. Taip pat yra sudarytas 14 nepageidaujamų Rusijos kultūros veikėjų sąrašas, jie neįleidžiami į šalį.

Jis taip pat pripažino, jog negalima kaltinti pietryčių Ukrainos gyventojų, kai jie daugybę metų buvo dezinformuojami Rusijos masinės informacijos priemonių, daugiausia – televizijos, tad Ukrainos valdžios užduotis yra pasistengti, jog juos pasiektų alternatyvi informacija.

Laikinasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Jūras Banys sakė, jog VU jau pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Lvovo, Užgorodo, Ivano Frankivsko universitetais.

Po oficialaus Ukrainos kultūros dienų atidarymo Vilniaus universiteto Slavų filologijos katedroje vyko literatūros skaitymai, skirti T. Ševčenkos 200-osioms metinėms paminėti, dalyvaujant Lietuvos ir Ukrainos rašytojams ir vertėjams, dėstytojams ir studentams.

Spalio 17 dieną, penktadienį, LR kultūros ministerijoje vyks Lietuvos ir Ukrainos kultūros ministrų darbinis susitikimas, kuriame bus aptarti aktualiausi abiejų šalių kultūrinio bendradarbiavimo klausimai.

„Simboliška, kad Ukrainos kultūros dienas pradedame Vilniaus universitete, kuriame 1829 metais mokėsi ir čia vaikščiojo Tarasas Ševčenka“, – sakė VU rektorius.

Vilniuje vyks du Ukrainos kultūros dienų renginiai – Taraso Ševčenkos literatūros skaitymai Vilniaus universitete ir Ukrainos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Katerina“ pagal T. Ševčenkos dramą (spalio 17 d., penktadienį, 18.30 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre). Taip pat numatyti kūrybiniai susitikimai, knygų ir fotografijų parodos Vilniaus universitete, Klaipėdos I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje ir Tautinių bendrijų namuose Vilniuje.

Išsami dienotvarkė

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė