Pažinti Lietuvos gamtą greitai kvies 16 kilometrų naujų takų (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Jau šią žiemą Lietuvos regioniniuose parkuose nuvinguriuos virš 16-os kilometrų naujų takų, supažindinsiančių su mūsų šalies gamta. Bijantieji šalčio galės palūkėti vasaros, tada visi nauji šeši pažintiniai takai Asvejos, Gražutės, Krekenavos, Sirvėtos, Tytuvėnų ir Žagarės regioniniuose parkuose atskleis savo paslaptis.

„Sutvarkyti ir pritaikyti lankymui gamtos paveldo objektai tampa patrauklesni turistams. Naujuose lankytojų centruose galima susipažinti su nacionalinio ar regioninio parko vertybėmis. Informaciniuose stenduose – pasiskaityti apie parko augaliją ir gyvūniją, retas rūšis, buveines. Įrengtose regyklose ar nuo apžvalgos bokštų – žavėtis saugomų teritorijų kraštovaizdžio grožiu. Svarbiausia tai, kad saugomose teritorijose pereinama nuo chaotiško lankymo prie ekologiškai draugiško, suvokiant, kad gamtą reikia saugoti ir tausoti,“ – sako VSTT Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Diana Rakauskaitė.

Kviečiame susipažinti su naujove – dar įrenginėjamais Asvejos, Gražutės, Krekenavos, Sirvėtos, Tytuvėnų ir Žagarės regioninių parkų takais.

Salako pažintinis takas įrenginėjamas Salako miestelio urbanistiniame komplekse, kurio išsaugojimas – vienas iš pagrindinių Gražutės regioninio parko steigimo tikslų. Šis takas unikalus tuo, kad jungia kultūrinį ir gamtinį pažinimą su aktyviomis pramogomis ir poilsiu. Bet kuris atvykęs lankytojas galės pažinti jį supančią aplinką keliaudamas vienu maršrutu.Vietos gyventojai taip pat džiaugiasi, kad pakrantė prie Luodžio ežero tvarkoma ir pritaikoma jų poreikiams. Didžioji dalis tako pritaikyta ir neįgaliųjų poreikiams – o tai reiškia, kad ji pritaikyta visiems.

Asvejos regioniniame parke pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“ įrengiamas Jurkiškio upelio pažintinis takas. Šio upelio slėnyje atsispindi šios vietovės reljefo formavimosi ypatumai ir ledyniniai procesai. Jurkiškio upelio pradžią davė vanduo, kuris tekėjo iš vieno viršutinio rininio slėnio (Beržos, Suoselio ežerai) į kitą – apatinį (Asvejos ežeras). Aukščių skirtumas tarp šių ežerų siekia 14-15 m, o upelio ilgis siekia vos 1,2 km, todėl jis labai sraunus, primenantis kalnų upę.

Sirvėtos regioniniame parke, vaikštant nauju pažintiniu taku, bus galima bus sužinoti apie baltų mitologiją. Einant taku galima bus pamatyti 17 skulptūrų, kuriose pavaizduotos senosios baltų dievybės (simboliai). Iš įrengtų stendų keliautojai galės gauti informacijos apie tų dievybių reikšmę, atsikvėpti ant įrengtų suolų.

Pelkių mylėtojai arba tie, kurie apie pelkes ir jų gyventojus nori sužinoti daugiau, gali ruoštis kelionei į Žagarės regioninį parką, kur nusidrieks beveik 7 kilometrus besitęsiantis Mūšos tyrelio pažintinis takas. Nuo atvykimo aikštelės su naujai įrengta poilsiaviete lentiniu taku patenkama prie apžvalgos bokštelio, skirto pelkės bioįvairovės stebėjimui.

Krekenavos regioniniame parke jau nutiestas Nevėžio upės slėnio pažintinis takas. Takas įrengtas upės slėnyje, veda pro senvages, upės pakrantę, pievomis ir miško pakraščiu.4 stenduose pateikiama išsami informacija apie vietos gamtines ir kraštovaizdžio vertybes. Takas įrengtas atsižvelgiant į vietos ypatumus – šioje upės atkarpoje yra tipiškų senvagių, išlikę vertingų pievų buveinių, yra patogu sustoti Nevėžiu plaukiantiems baidarėmis, netoli nuo tako driekiasi dviračių trasa, automobilių kelias, arti Krekenavos miestelis.

Unikalų akmenų ruožą, galima bus pamatyti vaikščiojant 1,3 km ilgio pažintiniu taku Tytuvėnų regioniniame parke. Šis unikalusis akmenų ruožas yra suformuotas paskutinio ledynmečio. Akmenų rūžos pažintiniu taku siekiama lankytojams pateikti informaciją ne tik apie unikalius, ledyno suformuotus akmenų ruožus, jų susidarymą, tačiau kartu pateikti informaciją apie akmens istorinę, kultūrinę, mitologinę reikšmę lietuvių kultūroje. Pažintinio tako pradžioje bus įrengta informacinė pavėsinė, kuri skirta ne tik lankytojų atokvėpiui, tačiau ir informacijos apie Žemę, jos sandarą, Lietuvos teritorijos apledėjimus, bei geologijos mokslo raidą Lietuvoje, pateikimui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė