Vilniuje vyks jubiliejinė kosmoso ekonomikos konferencija „SEMWO 2014“ (0)

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

Lietuva, šiemet į kosmoso erdvę išleidusi du pirmuosius palydovus, vis giliau leidžia šaknis į šią sferą – spalio 21–23 dienomis Vilniuje vyks jubiliejinė tarptautinė kosmoso ekonomikos konferencija „Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“. Apie kosmoso tyrimus, kosmoso ekonomikos ateities perspektyvas mintimis dalysis ir diskutuos daugiau nei 20 pranešėjų iš Lietuvos, JAV, Saudo Arabijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ukrainos ir kitų šalių.

„Džiaugiamės, kad šiais metais Lietuvai tapus kosmine valstybe dėmesys mūsų vykdomiems tyrimams ir projektams vis didėja. Konferencijoje dalyvaus didžiausių kosminių valstybių atstovai, kas rodo, kad mūsų šalis turi daug potencialo šioje srityje“, – sako vienas iš konferencijos organizatorių, Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Vytenis Buzas.

Penktą kartą rengiamoje konferencijoje pranešimus skaitys komercinius skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) vykdančios kompanijos „Nanoracks“ vadovas Džefris Manberis (Jeffrey Manbers), NASA Ames tyrimų centro mokslininkai Haris Parttridžas (Harry Partridge) ir Žaras Belgasemas (Jaroux Belgacem), Europos kosmoso agentūros atstovas. Pirmųjų Lietuvos palydovų „LituanicaSat-1“ ir „LitSat-1“ kūrėjai apžvelgs pirmąsias mūsų šalies kosmoso misijas, o Vytenis Buzas ir Laurynas Mačiulis pristatys būsimą Vilniaus Universiteto „LituanicaSat-2“ misiją.

Konferencijoje taip pat bus apdovanoti Lietuvos palydovų „CanSat“, raketų ir bepiločių orlaivių konkurso nugalėtojai. Pasak Lietuvos kosmoso asociacijos direktoriaus Vidmanto Tomkaus, šis konkursas skatina jaunimą domėtis aerokosmoso veiklomis, įsitraukti į inovatyvių technologijų kūrimą.

„Jauni žmonės daugiau kaip pusę metų konstruoja, programuoja, integruoja sistemas, skraidina sukonstruotus palydovus „CanSat“ ir bepiločius orlaivius, atlieka tam tikras užduotis ir susirinkę į finalinius startus išsiaiškina, kurie šiais metais buvo stipriausi. Bepiločiai orlaiviai, panašūs į konkurso dalyvių sukonstruotuosius, gali būti pritaikomi įvairiuose sektoriuose, pavyzdžiui, žemės ūkyje, energetikoje, teritorijų planavime, krašto apsaugoje. Norime, kad apie tokį kuriantį jaunimą sužinotų ir Lietuvos visuomenė, todėl šiemet konkurso dalyviai projektus ir galutinius skrydžių rezultatus pristatys konferencijoje „SEMWO“. Manau, tai jiems bus didelė ir naudinga patirtis“, – sako V. Tomkus.

LRT televizijos laida „Laba diena, Lietuva“ transliuos konferencijos atidarymą ir kalbins organizatorius bei pranešėjus.

„SEMWO 2014“ konferenciją organizuoja Lietuvos kosmoso asociacija su Vilniaus universitetu.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė