Spaudos konferencija: Ar turime savigarbos? Apie Žaliojo tilto skulptūras ir kitą okupacinį paveldą (video) (42)

wikipedia.org nuotr.

wikipedia.org nuotr.

Spalio 15 dieną, 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Algirdo Patacko spaudos konferencija „Ar turime savigarbos? Apie Žaliojo tilto skulptūras ir kitą okupacinį paveldą“.

Dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis, Kauno mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, VU paveldosaugos magistrantė, ateitininkė, asociacijos „Pro Patria“ atstovė Lina Kančytė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos ir kitų visuomeninių organizacijų atstovai.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo buvo galima stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

httpv://youtu.be/O4SaJfBcG8M

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

42 komentarai

 1. Nuomonė:

  Idiotai, kuriems skulptūros kliūna ir nekliūna valdžioje esantys sovietinės sistemos kolaborantai.

 2. Kęstutis:

  … o tai gal būtų paprasčiau, per pavasarį vyksiančius mero rinkimus, apklausti piliečius, gal tik vilniečius, ir pabaigtį tuos ginčus???

  • Kęstutis:

   … Žaliojo tilto skulptūros – sovietinės okupacijos simboliai. Skulptūros (kai kam balvonai) ant Katedros stogo – carinės okupacijos simboliai. Katedra Perkūno šventyklos vietoje – krikščioniškos okupacijos simbolis. Perkūno šventyklą greičiausiai kažkada irgi kažką okupavo, bent jau zuikių namus – tai tikrai…

 3. Griaukit , dundukai , naikinkit istoriją:

  Kaži ką vietoj jų pastatysit ? Tiksliau jusų net neprileis prie statymo. Statys tie kas babkių turi : Maxima , Norfa , politinės partijos ,LGBT.

 4. pensininkas:

  Pagarba Spaudos konferencijos dalyviams. Balvonus su kalašnikovais, žiūronais, raudoną vėliava reikia nukelti ir išvežti į Grūto parką.

 5. Patriotas:

  Kalaborantai irgi kliūna. Jų pilna visur – įstaigose, valdžios postuose, universitetuose, UAB’uose direktoriauja – ir jie laukia nesulaukia grįžtant išvaduotojų iš rytų… Jie, ir jų vaikai, bei anūkai…Tik jaunimas neprisimena kaip prie dešros ar bulvių tekdavo stovėti po 4-8 val. kad gauti…apie toletinį popierių, apelsinus, šprotus tik galima buvo pasvajoti… ar tokios tvarkos pasiilgote?.. Gal kalaborantai gaudavo per antras duris specdavinius, bet už tai turėjo dusint savo tautą ir eiti į konfliktą su savo sąžine (jei jos dar turėjo)… Ir mes pasiliekam garbinti tuos balvonus?.. Tai apsurdas. Ir bandymas vyresniems sukelti nostalgiją, o jaunimui pasėti pasamonėje, kad sovietizmas – tai gėris.

  • Nuomonė:

   Ar dėl to nepriklausomybės buvo siekiama, dėl materialinių dalykų? (“Tik jaunimas neprisimena kaip prie dešros ar bulvių tekdavo stovėti po 4-8 val. kad gauti…apie toletinį popierių, apelsinus, šprotus tik galima buvo pasvajoti”). Matyt, dėl to, nes priešingu atveju Lietuvos nepriklausomybė būtų saugoma, nebūtų lengvai parduota – už eurus, alų ir skalbimo miltelius.

  • )..(:

   dauguma turejo pazistamu ir visko gaudavo )
   ir dar visi nesiojo naturalios odos batus ir basutes,naturalius vilnonius,medvilninius,kailinius drabuzius,vaikai zaide su naturaliais zaislais.buvo daugybe darzeliu,nemokamu bureliu(vienetai mokamu),todel vaikai buvo uzimti,lankydavo net po kelis;vasaros stovyklos buvo nebrangios;suauge visi turejo pastovias darbo vietas;vyko lb.daug statybu;visiskai nemokamas gydymas(ir sanatorijos);darzeliai ,institutai nemokami ir t.t.;nieks nesikesino i musu vaikus,normalia seima ,lytiskuma, nebruko tu iskrypelisku piderastiju,liberastiju,masturbaciju,o svarbiausia -nieks nesikesino uznuodyti musu vandenis.

 6. Albinas Vaškevičius:

  Aš dar sovietmečiu pravažiuodamas pro šias skulptūras šypsodavausi, nes prie realistinio socializmo kolchoznykės skulptūros kojų priklausytų realaus „kvepiančio“ mėšlo krūva. Aš sutinku kad jos stovėtų tik su sąlyga kad pastoviai ten bus šviežio mėšlo krūva su sklindančiu kvapeliu bent 100 metrų. Realistinis kūrinys turi turėti ir realų kvapą.

 7. stasys:

  Gal problema išsispręstų jei jų vietoje pastatytume tai kas atitinką šiandieninę dvasia?,.. ir tai ką galvojame šiandiena apie savo tautos praeitį sovietmečių ..istorija gerbiama ne tik išsaugant jos paminklus,.. bet ir teisingai nušviečiant jos užkabarius.. Vienok tenka sutikti , kad tame daug politikos, o politika negalį būtį įprasminta kaip kultūrinis paveldas . Tai atminčiai vieta Gruto parkas . ..ir jei Lietuvos rusų bendruomenė su tuo sutiktų,..manau galima būtų jas ten restauruoti ..kaip atminti ..kurios negalima pamiršti. Aš pilnai sutinku su p. Patacku ,. bet tame reikia truputį diplomatijos .. Negalima va taip visko griauti iš peties ..reikia įsisamonintį ..kad nemaža dalis Lietuvos piliečių be tos praeities nieko daugiau ir neturį .. “Nėra praeities nebus ir bendros ateities “..o tai jau visuomenės skaldymas.

 8. )..( to Nuomone:

  lb.teisingi jusu komentarai.aciu.

 9. Patriotams:

  Valstybės nebeliko, tuoj vat ir savų pinigų nelik. O jus kaip durneliai kovojat su metaliniais balvonais. Gal praregėkit vieną kart. Ar tik tiek sugebat kaip banderininkai Ukrainoje? Viską griauti ir naikinti.

 10. Prašalaitis:

  Kur problemos? Na perdažykit tuos du kareivius-vieną nato kamufliažu, kitą ketvirtojo reicho, vietoj vėliavos pastatykit nurašytą “tomahawką”. Dviems studentams privirinkite lagaminus su užrašu Good bye Lietuva-hello london. Vienam darbininkui, tam kuris su prijuoste, uždėkite rožinį peruką, kitam įdėkit į ranką pidervėliavą. Dar tegu tas fekalinių vamzdzių menininkas suraito iš surūdijusios armatūros lopšį įkomponuoja į tą duetą. Na o dviejų kolūkiečių taisyti nereikia, nes vienas ir taip ištiesęs ranką, lyg lauktų išmokų iš es.
  Jeigu tie piliečiai tegali pajausti savigarbą tik kovodami sunkią ir kruviną kovą su statulomis, tada joooo…prasminga, kilnu, didu…verta istorijos puslapio. Kad valstybė paš..kta, tai smulkmena, kad sėdim po kito okupanto padu, tai niekis, kad baigiam išnykti irgi baika. Na, bet, kas muziką užsako, tas mergaites ir šokdina.
  Tiesa, yra Markučiuose Puškino muziejus, kuris irgi turėtų trukdyti “patriotų” savigarbai pasistoti.

 11. Bartas:

  Kas labiausiai gina pikto šunies paliktas šūdo kruvų žymes , tas pats šuo. Šita mintis, nuskambėjusi vaizdo įraše , yra pradžia ir pabaiga.
  O liaudis (liūd) visada savo pilvo urzgesį riša su Lietuvos valstybės pavadinimu , o ne su pačios išrinktais “aferistais”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė