Seimo Etikos ir procedūros komisiją palieka opozicijos atstovai (video) (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, spalio 15 dieną, įvyko Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narių Valentino Stundžio, Vytauto Juozapaičio ir Stasio Šedbaro spaudos konferencija „Seimo Etikos ir procedūrų komisijos veikla tampa parodija, diskredituojančia visą Seimą“.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Mišrios Seimo narių grupės atstovas Povilas Urbšys.

Konferencijos metu buvo pranešta, kad Seimo Etikos ir procedūros komisiją palieka opozicijos atstovai: V.Stundys, S.Šedbaras, V.Juozapaitis, D.Teišerskytė, P.Urbšys.

V.Stundys trečiadienį pranešė, kad sprendimą atšaukti savo narius iš komisijos priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Seimo narių mišri grupė. Pasak V.Stundžio, toks sprendimas priimtas protestuojant prieš politiniu pagrindu valdančiųjų balsais priimamus sprendimus.

„Komisijos darbas tampa parodija, kai atvirai tyčiojamasi sprendžiant rimtus klausimus. Seimo etikos ir moralės prievaizdu turinti būti komisija pati yra patyčių objektas. Mes jaučiamės statytiniais, tik formaliai įeinančiais į komisijos sudėtį, nes visi klausimai sprendžiami daugumos balsais. Paprastai komisija išteisina valdančiosios daugumos atstovus ir pasmerkia – opozicijos. Toks farsas oficialioje Seimo institucijoje toliau tęstis negali“, – pažymi V. Stundys.

Pasak S. Šedbaro, komisijos veikloje galioja ne Seimo statutas ir etikos normos, o politinės daugumos valia. „Tapo akivaizdu, kad komisija neatlieka jai pavestų funkcijų prižiūrėti, kaip laikomasi Seimo statuto ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą, taip pat nagrinėti šių teisės aktų ir etikos pažeidimus, svarstyti kilusius Seimo narių konfliktus, nagrinėti ir teikti išvadas dėl procedūrinių ginčų“, – pažymi Seimo narys.

Komisijos narys Vytautas Juozapaitis apgailestauja, kad tokia svarbi Seimo savireguliacijos ir savikontrolės institucija kaip Etikos ir procedūrų komisija yra tapusi valdančiosios daugumos politiniu įrankiu, kaip susidoroti su neparankia opozicija. To Seimų istorijoje dar nėra buvę, nes į šią komisiją buvo renkami tik nepriekaištingos reputacijos ir moralės Seimo nariai, galintys pagal moralinius principus savarankiškai priimti sprendimus, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės.

„Į komisiją paskirti valdančiųjų partijų atstovai ne tik diskredituoja komisijos veiklą, bet ir visą Seimą. Tokiame politiniame spektaklyje mes negalime dalyvauti“, – sako V. Juozapaitis.

Seimo opozicijos atstovai jau buvo sustabdę narystę Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje. Pernai gruodį parlamentarų kantrybės taurę perpildė valdančiosios daugumos Seimo narių balsais priimtas Seimo statutui prieštaraujantis sprendimas, kad Seimo nutarimo dėl Viktoro Uspaskicho neliečiamybės svarstymo procedūra yra baigta. Komisijos veikla buvo atnaujinta gavus Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės pažadą, kad bus svarstomi pasiūlymai keisti Seimo statutą ir Etikos ir procedūrų komisiją formuoti kitokia tvarka. Tačiau šis Seimo Pirmininkės pažadas taip ir liko neįgyvendintas, o, kaip rodo faktai, padėtis nė kiek nepasikeitė.

Savo atstovus iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos atšaukė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija ir Mišri Seimo narių grupė.

httpv://youtu.be/APDSbGY7mf8

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė