Menininkai su humoru išlydi litus (2)

J.Bareikio pav.

J.Bareikio pav.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaryta paroda „Pinigai karikatūroje II“. Tai – jau antroji Lietuvos banko Pinigų muziejaus kartu su karikatūristų bendruomene surengta paroda apie pinigus ir dailininkų požiūrį į juos. Pirmoji įvyko 2000 m., joje dalyvavo 22 autoriai, pateikę daugiau kaip 100 karikatūrų ir satyrinės plastikos darbų. Pagrindinė pirmosios parodos tema buvo pinigai ir su jais susiję visuomenės gyvenimo reiškiniai.

Šių metų humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda skirta būsimam Europos bendrosios valiutos – euro – įvedimui Lietuvoje 2015 m. Paroda-konkursas buvo paskelbtas šių metų pavasarį, kai dar niekas nežinojo, ar litą nuo naujų metų pakeis euras. Karikatūristams teko pasikliauti savo gyvenimo patirtimi ir nuojauta. Daugelis karikatūristų bendruomenės narių savo gyvenimo kelyje patyrė ne vieną piniginių ženklų keitimo reformą. Todėl linksmosios grafikos atstovams (ypač vyresniosios kartos) buvo artima ir taikli parodos tema: „Pinigai keičiasi, humoras lieka“.

Konkurse dalyvavo 27 Lietuvos autoriai, atrankai atsiųsti 134 darbai. Parodoje rodoma 119 karikatūrų, jų autoriai daugiausia – Vilniaus ir Kauno atstovai, tačiau po keletą darbų pateikė ir dailininkai iš Klaipėdos, Varėnos, Skuodo r., kt. Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus ir Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ deleguotų atstovų, pirmenybę teikė kūrybiškumui ir originalumui, aktualumui ir atlikimo meistriškumui.

T.Bereznicko nuotr.

T.Bereznicko nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė