Užsikrėtusius ebolos virusu bus galima gydyti tik Vilniuje (0)

Ebola virusas

Ebola virusas

Šiandien, spalio 14 dieną, po Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ekstremalių situacijos komisijos posėdžio paaiškėjo, kad Lietuvoje nustačius susirgimo Ebolos hemoraginės karštinės atvejį, pacientai būtų gabenami tik į Vilnių, būtų evakuojamas visas Vilniaus Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės skyrius.

Pasak viceministro Eriko Mačiūno, Vilniaus oro uostas yra pasiruošęs izoliuoti tam tikroje vietoje ligonį ir, jeigu reikia, netgi visą lėktuvą.

Po to pacientas būtų vežamas į Vilniaus Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę – čia įrengta viena speciali palata, į kurią yra atskiras įėjimas, apeinant ligoninės priimamąjį.

Jis taip pat pabrėžė, jog pacientus gydantis personalas būtų izoliuotas ilgiausiai 21 dieną, per šį laiką baigtųsi inkubacinis ligos periodas, kad įvykus nelaimei ir personalui diagnozavus Ebolos užkratas neplistų toliau.

Medikai naudotųsi vienkartinėmis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Sveikatos apsaugos ministerija, papildomoms priemonėms, įrangai įsigyti prašo 490 tūkst. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo.

Pasaulio sveikatos organizacijai spalio 8 dienai buvo pranešta apie 8376 ligos atvejus ir 4024 mirties nuo Ebola hemoraginės karštligės atvejus Vakarų Afrikos regione (Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje). Protrūkis šiuo metu ir toliau sparčiai plinta ir tikėtina, kad dar nėra pasiekęs savo piko.

Antrinis užsikrėtimo atvejis Ispanijoje

Š.m. spalio 6 dieną Ispanijoje patvirtintas Ebolos hemoraginės karštligės atvejis (slaugė), kuri dalyvavo gydant į Ispaniją repatrijuotą sergantį Ebola hemoragine karštlige (šis ligonis buvo parvežtas rugsėjo 22d., rugsėjo 25 d. mirė). Tai pirmasis užsikrėtimo Ebola hemoragine karštlige atvejis Europoje. Slaugė dirbo vienoje Madrido ligoninių, sukarščiavo rugsėjo 30 d. , nuo spalio 6 d. izoliuota Madrido ligoninėje. Nustatyti 58 kontaktiniai asmenys (šeimos nariai ir medicinos personalas), penki didelės rizikos kontaktiniai asmenys yra laikomi karantine. Užsikrėtimo kelias tiriamas, Ispanijai padeda Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei PSO ekspertai.

Įvežtinis Ebola hemoraginės karštligės atvejis Jungtinėse Amerikos Valstijose

Š.m. rugsėjo 30 d. buvo pranešta apie įvežtinį atvejį JAV, asmuo atvyko iš Vakarų Afrikos į Dalasą (Teksasas). Asmuo išvykdamas Vakarų Afrikos neturėjo ligos simptomų, tačiau susirgo po 5 dienų po atvykimo į JAV. Asmuo mirė spalio 8 d. ir buvo kremuotas. Nustatyta ir stebima 48 kontaktiniai asmenys.

Spalio 12 d. pranešta apie antrinį užsikrėtimo atvejį JAV. Slaugė, kuri prižiūrėjo prieš tai minėtą atvejį, pajuto pirmuosius ligos simptomus (pakilusi temperatūra) ir buvo izoliuota, atlikus laboratorinius tyrimus buvo patvirtinta Ebola hemoraginė karštligė.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atlikto rizikos vertinimo duomenimis Europos Sąjungoje yra aukšti infekcijos kontrolės standartai sveikatos priežiūros įstaigose, todėl infekcijos plitimo rizika maža. Tačiau atsiradus papildomų duomenų rizika bus vertinama iš naujo. Pabrėžiama, kad išvengti Ebola hemoraginės karštligės ES galima tik suvaldžius protrūkį Vakarų Afrikoje.

Spalio 8 d. JAV paskelbė, kad taiko keliautojų atvykstančių iš paveiktų šalių (Gvinėja, Siera Lionė, Liberija) sveikatos patikrinimą oro uostuose (karščiavimas, aiškūs ligos simptomai), spalio 10 d. Jungtinė Karalystė pranešė, kad stebės keliautojus tiesiogiai atvykstančius iš šių šalių trijuose oro uostuose.

Šiomis dienomis pranešama apie užsikrėtusius žmones dar ir Norvegijoje, Vokietijoje bei Prancūzijoje. Vokietijoje vienas asmuo jau mirė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė