Savaitgalį B. Vanagas išbandė automobilį, su kuriuo dalyvaus Dakaro lenktynėse (video) (0)

E.Babelio nuotr.

E.Babelio nuotr.

Savaitgalį lenktynininkas Benediktas Vanagas išbandė naujai įsigytą „Toyota Hilux” automobilį, su kuriuo dalyvaus artėjančiame Dakaro ralyje. Smėlio karjere buvo specialiai suformuotas lenktynių trasos fragmentas su reikalinga kelio būkle: staigiais posūkiais, duobėmis, tramplynais.

„Sportinių automobilių bandymai yra būtinas procesas. Jų metu reguliuojami automobiliai bei provokuojami potencialūs techniniai nesklandumai. Susipažįstama su automobilio valdymo ypatumais. Visą tai daroma, kad lenktynės vyktų maksimaliai sklandžiai“, – apie bandymus pasakojo lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Komanda tikrino naujai gauto automobilio surinkimo kokybę, reguliavo reikiamus naujos technikos parametrus įvairiai dangai. Po bandymų B. Vanagas teigė, kad nors  „OSCar“ ir „Toyota“  yra tos pačios klasės automobiliai, o sudedamosios jų dalys yra labai panašios, visgi, sportininko nuomone, „Toyota“ visa galva pranašesnis automobilis.

„Toyota“ yra geriau subalansuota. Ypatingai sudėtingose sąlygose arba dideliame greityje automobilis valdosi sklandžiau. Posūkiai įveikiami didesniu greičiu. Šis sportinis automobilis tiesiog yra toks, koks turi būti lenktyninis bolidas. Lyginant su „OSCar“, jame jaučiuosi daug geriau”, – sakė lenktynininkas.

Pirmųjų bandymų metų lenktyninis automobiliu buvo įveikta 100 sudėtingų kilometrų. Kaip sako lenktynininkas, iki išvykimo į Dakarą su  „Toyota Hilux“ turėtų būti įveikę apie 500 lenktynių kilometrų. Tai sudarys apie 10  procentų visos Dakaro trasos.

Sausio 4–17 dienomis Dakaras Pietų Amerikoje vyks jau septintąjį kartą. Maratonas šiemet, kaip ir praėjusiais metais, jungs tris Pietų Amerikos žemyno valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę.

Praeitą kartą Dakaro ralyje Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnitskis iš Baltarusijos su automobiliu „Oscar“ bendroje įskaitoje užėmė 35 vietą.

httpv://youtu.be/Pzrl5hoIrvQ

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė