D. Kreivys reikalauja iš Vyriausybės sugrąžinti „Gazprom“ permoką tiesiogiai nukentėjusiems žmonėms (1)

D.Kreivys. Asmeninio arch. nuotr.

D.Kreivys. Asmeninio arch. nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės energetikos ministras Dainius Kreivys, Seime svarstant rezoliuciją dėl AB „Gazprom“ sumokėtos permokos už gamtines dujas grąžinimo vartotojams, pabrėžė, kad Vyriausybė privalo grąžinti pinigus tiems, kurie permokėjo už šildymą ir kuriems tie pinigai teisėtai priklauso.

„Šia rezoliucija norime paraginti Vyriausybę – atkurkite teisingumą, grąžinkite žmonėms tai, kas jiems teisėtai priklauso. Jau praėjo beveik pusmetis nuo to laiko, kai buvo sutarta su „Gazprom“ dėl permokos už neteisingas kainas grąžinimo, tačiau Vyriausybė iki šiol nesugebėjo patvirtinti jokios kompensacijų grąžinimo vartotojams tvarkos – nėra nustatyta, kaip šie teisėtai šilumos ir elektros vartotojams priklausantys pinigai juos pasieks“, – sakė parlamentaras.

Rezoliucija TS-LKD frakcijos atstovai siūlė įpareigoti Vyriausybę per vieną mėnesį priimti sprendimą, kuriuo remiantis būtų nustatytas toks teisinis vartotojų apsaugos mechanizmas, kuris užtikrintų, jog remiantis objektyviais kriterijais gauta nauda dėl permokos AB „Gazprom“ būtų perkelta visiems Lietuvos vartotojams.

„Kalbame apie beveik trečdalį milijardo litų, kuriuos „Gazprom“ sutiko sumokėti kaip kompensaciją, nes pripažino, kad nuo 2013 metų sausio 1 d. gamtines dujas „Lietuvos dujoms“ pardavė neteisinga, per didele kaina. Tokiu būdu „Gazprom“ pripažino, kad Lietuvai neteisinga dujų kaina buvo taikoma nuo pat 2008 metų, nes būtent nuo tada buvo pakeista dujų importo skaičiavimo formulė ir nuo to laiko iki pat šių metų vidurio ji iš esmės nesikeitė, – Seimo sesijoje kalbėjo D. Kreivys. – Atrodytų, toks daugeliui netikėtas „Gazprom“ dosnumas apėmė visiškai ne dėl to, kad jis būtų labai mielaširdingas ar savo veikloje nuosekliai vadovautųsi teisingumu – tai buvo jų racionali reakcija į Lietuvos ieškinius Stokholmo arbitraže ir sėkmingą SGD terminalo statybą Klaipėdos uoste. Matome, kad kitiems rinkos dalyviams – „Achemai“ ir „Dujotekanai“ – derėtis dėl mažesnės kainos sekasi ne taip gerai, o tai tik įrodo, kad Lietuvos dujoms kaina sumažinta siekiant sumažinti savo nuostolius Stokholmo arbitraže.“

Seimo opozicijai kyla pagrįstų klausimų, ar Vyriausybės delsimas nereiškia to, kad pinigai nėra suplanuoti panaudoti kažkur kitur. Kaip žinome, valdantieji yra pridaliję pažadų, kuriuos įgyvendinti biudžete lėšų nėra numatyta.

„Visa ši istorija tampa panaši į situaciją, kai policininkas pagauna vagį, pavogusį žmogaus pinigus, ir sako, kad pinigų jų savininkui negrąžins bei savavališkai nusprendžia, kad šiuos pinigus investuos į naujus policijos automobilius, kad ateityje dar geriau vagis gaudytų“, – ironizuoja D. Kreivys.

Pasitikėjimo neprideda ir tai, kad prieš kurį laiką Vyriausybė slėpė net patį kompensacijos faktą, gautinos permokos sumą bei neteikė visuomenei dokumentų, susijusių su kompensavimo procesu. Nebuvo jokio oficialaus Vyriausybės pranešimo apie derybų su „Gazprom“ rezultatus, net nebuvo aišku kas, kada, kur ir dėl ko susitarė, o visa kompensavimo suma – 331 mln. litų – iš Vyriausybės vadovo buvo išgauta tik po pakartotino kvietimo į Seimo posėdį.

Primename, kad Premjeras A.Butkevičius šia tema yra išsakęs savo nuomonę.

Reikia aiškiai pasakyti, kad „Gazprom“ Lietuvai jokios permokos už gamtines dujas nesumokėjo, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Rezoliucija yra populistinė. Ji deklaruojama jau keletą mėnesių bandant atkreipti visuomenės dėmesį ir norint parodyti, kad rūpinamasi kažkokiais „oriniais“ pinigais, kurie turėtų būti kažkam išmokėti“, – LRT Radijo laidoje sakė A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė