A. Butkevičius apie skalūnines dujas, MMA didinimą, reginionų plėtrą (3)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalbėjo apie vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą, minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimą, regionų plėtrą, taip pat aptarė kitus aktualius klausimus.

Paklaustas apie viešnagę JAV, premjeras sako, kad jos metu dalyvavo 29 oficialiuose susitikimuose. Vyriausybės vadovas teigia, kad jų metu pasiekti Lietuvai labai svarbūs susitarimai.

„Lietuviška mėsos produkcija pripažinta ekvivalentiška JAV kontrolės sistemai, priimtas sprendimas tarp Pitsburgo universiteto Medicinos centro ir Lietuvos partnerių atidaryti naują kliniką Vilniuje, taip pat pasirašytas dvišalis bendradarbiavimo susitarimas dėl tarptautinės stažuočių programos tarp Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir NASA bei aptarti Lietuvos gynybai ir saugumui svarbūs klausimai“, – vardija Ministras Pirmininkas.

Kalbėdamas apie apsilankymą viename produktyviausių šalyje „Marcellus“ skalūnų telkinyje, premjeras sako, jog skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos ekspertai patikino, kad padės Lietuvai pritraukti skalūnų žvalgybos ir gavybos įmones investuoti Lietuvoje, tačiau pažymėjo, kad tam pirmiausia reikalingas Lietuvos politinis stabilumas ir galutinai priimti reikalingi įstatymai bei pasiektas susitarimas su vietos bendruomenėmis.

Paklaustas apie galimybę Lietuvai importuoti JAV skalūnų dujas, premjeras teigia, kad kai kurioms JAV bendrovėms yra duotas leidimas jau nuo kitų metų pradėti eksportuoti skalūnų dujas, o Lietuvai bus sudarytos sąlygos su šiomis kompanijomis sėstis prie derybų stalo ir tartis dėl galimo dujų importo.

Pakalbintas apie MMA didinimą nuo kitų metų, Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad jo vadovaujama Vyriausybė MMA didino jau du kartus ir pabrėžia, kad, įvertinus kaip gyventojų pajamų didėjimas skatina vartojimą, su koalicijos partneriais bus ir toliau tariamasi dėl galimo MMA didinimo kitais metais. Premjeras taip pat pažymi, kad tai priklausys nuo šalies ekonomikos augimo bei įsipareigojimų didinti išlaidas gynybai ir saugumui.

Kalbėdamas apie regionų plėtra, Vyriausybės vadovas sako, kad ekonomikos augimui skatinti ir socialiai nelygybei mažinti bus skiriama 3,5 mlrd. litų.

„Siekiame, kad regionuose gyvenančių žmonių pajamos didėtų, būtų kuriamos naujos darbo vietos, pritraukiamos užsienio investicijos bei vystytųsi smulkus ir vidutinis verslas“, – aiškina premjeras.

Į antradienio Seimo darbotvarkę įtraukta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų inicijuota rezoliucija dėl „Gazprom“ sumokėtos permokos už gamtines dujas grąžinimo vartotojams. Joje teigiama, kad dabar dar nėra teisiškai nuspręsta, kaip permokai lygi lėšų suma bus grąžinta visiems vartotojams.

Reikia aiškiai pasakyti, kad „Gazprom“ Lietuvai jokios permokos už gamtines dujas nesumokėjo, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Rezoliucija yra populistinė. Ji deklaruojama jau keletą mėnesių bandant atkreipti visuomenės dėmesį ir norint parodyti, kad rūpinamasi kažkokiais „oriniais“ pinigais, kurie turėtų būti kažkam išmokėti“, – LRT Radijo laidoje sakė A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė