Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas savo duris atvers tiems ką domina tautosaka (1)

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas | Alkas.lt

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas | Alkas.lt

Spalio 13-18 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) skelbia Tautosakos savaite ir savo duris atveria vilniečiams ir Vilniaus svečiams.

„LLTI Tautosakos  archyvo  skyrius  2007  metais, minėdamas garbaus tautosakos rinkėjo Jurgio Dovydaičio 100-­ąsias gimimo metines, pasiūlė kasmet, peržvelgus darbščiausių tautosakos rinkimo talkininkų darbus, sukauptus Lietuvių tautosakos rankraštyne, išrinkti „Tautosakos medaus“ nominacijos laureatą ir jam įteikti simbolinį saldų apdovanojimą, o spalio 19-ąją įvardinti Tautosakos diena (šią dieną, beje, gimė ir daug nusipelnęs tautosakai rašytojas prof. Vincas Krėvė),“ – pasakoja renginio organizatorė, LLTI mokslininkė Gražina Kadžytė.  – „2011 m. Tautosakos diena  peraugo  į Tautosakos  savaitę, kurios metu laukiamos moksleivių ir vyresniojo amžiaus žmonių ekskursijos, pavieniai smalsuoliai, supažindinama su tautosakos lobynais, mokslininkų folkloristų darbais, pristatomi LLTI tautosakos leidiniai.“

Tautosakos savaitė – puiki proga ir susipažinti su Vileišių rūmais, kuriuose įsikūręs LLTI, pamatyti, kaip ir kokioje aplinkoje tiriamas ir saugomas mūsų tautosakos paveldas, kokie žmonės šiuo darbu užsiima.

Renginių programa:

Spalio 13 d., pirmadienis – Moksleivių diena. 10-16 val.  Ekskursijos klasėms ir būreliams su tautosakos pamokomis, viktorinos su galimybe laimėti tautosakos leidinių*.

Spalio  14 d., antradienis – Tautosakos leidinių paroda-skaitykla. LLTI Tautosakos archyvo salėje.

Spalio  15 d., trečiadienis – Senjorų diena.  10-16 val. Ekskursijos su tautosakos pamokomis Trečiojo amžiaus universitetų grupėms ir pavieniams lankytojams, viktorinos su galimybe laimėti tautosakos leidinių*.

Spalio  16 d., ketvirtadienis – „Tautosakos medaus 2014“ nominacijos teikimas Onai Rasutei Šakienei. 15.30 val. LLTI centrinių rūmų konferencijų salėje.

Spalio  16-17 d., ketvirtadienis-penktadienis – XXI tautosakos konferencija „Tradicinis ir potradicinis folkloras: gyvavimo ir perdavimo būdai“.  9-16 val. LLTI centrinių rūmų konferencijų salėje.

Spalio  18 d., šeštadienis – LRT radijo viktorina „O Tai tau“  14.30 val. – klausimai iš tautosakos, prizai iš LLTI leidybos centro.

* ekskursijoms registruotis el. paštu kadzyte@llti.lt, informacijai – tel. 85-262 5892.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė