B. Nemcovas: V. Putino „Naujosios Rusijos“ projektas baigtas (1)

Borisas Nemcovas | delfi.lt, Š. Mažeikos nuotr.

Borisas Nemcovas | delfi.lt, Š. Mažeikos nuotr.

„Naujosios Rusijos“ projektas baigtas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įpareigojo sugrąžinti 17,6 tūkst. karių į nuolatinio dislokavimo vietas. Atėjo laikas atsipūsti ir įvertinti šiokius tokius rezultatus, kurie, anot Rusijos opozicijai priklausančio politiko Boriso Nemcovo, siaubingi, rašo UNIAN.

Socialiniame tinkle „Facebook“ B. Nemcovas rašo, kad „nė vienas iš V. Putino nustatytų tikslų pasiektas nebuvo“, o tikslai buvo keliami štai kokie:

1) norėta pririšti Ukrainą prie Rusijos, pasiekti jos įstojimo į Muitų Sąjungą, tačiau Ukraina pasirinko Europos vektorių ir jau niekada nesugrįš į V. Putino įtakos orbitą:

2) norėta pasekti Ukrainos neutralumo, išsaugoti jos kaip nepriklausančios jokiam blokui statusą, tačiau dabar jau aišku, kad Ukraina glaudžiai ir ilgam susijusi su NATO: vyksta bendri mokymai, derinamas karinis-techninis bendradarbiavimas su Aljansu;
B. Nemcovas: V. Putino „Naujosios Rusijos“ projektas baigtas

3) norėta pagarbos iš Ukrainos gyventojų, tačiau gauta panieka daugeliui metų;

4) norėta „Naujosios Rusijos“ nuo Donecko iki Odesos, o gauta mažesnioji Donecko ir Luhansko sričių dalis;

5) norėta koridoriaus į Krymą per Mariupolį, o susidurta su pasipriešinimu ir apkasais, kuriuos iškasė rusų tautybės Mariupolio gyventojai, siekdami nepraleisti okupantų;

6) norėta, kad būtų kaip Kryme – be šūvių, tačiau bendras žuvusių skaičius iš abiejų pusių siekia 4 tūkst.

7) norėta, kad Rusijos ekonomika nenukentėtų, tačiau kapitalo nuotėkis siekia daugiau nei 100 mlrd. JAV dolerių (apie 270,5 mlrd. litų), dolerio kursas siekia 40 rublių (daugiau nei 20 proc. siekianti defliacija), fiksuojamas didžiulis maisto produktų pabrangimas ir visiškas investicijų ir inovacijų sąstingis;

8) norėta palaikymo iš imperialistų ir nacionalistų, tokių kaip Igoris Girkinas (Strelkovas) bei „Sputnikas ir Pogromas“, o sulaukta didžiulio dirgulio iš jų pusės ir mesto išdaviko statuso;

9) norėjo išlikti pasaulio istorijoje, o tapo atstumtuoju: iš Didžiojo aštuoneto (G8) pašalino, niekur nekviečia, užkrovė sankcijas, niekas be Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos ir Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo nebenori bendrauti, o ir tie palaiko Ukrainos vienybę ir reikalauja pinigų; ypač sėkmingai A. Lukašenkai pavyko gauti 3,5 mlrd. JAV dolerių (8,11 mlrd. litų) per metus iš Rusijos biudžeto ir pareikšti, kad Rusiją turėtų pasidalinti Mongolija ir Kazachstanas.

10) vienintelis dalykas, kurį V. Putinas gavo, – tai aukštas palaikymo reitingas, paremtas imperialistine isterija ir cinišku agitacinės propagandos melu, tačiau tai truks neilgai: greitu metu tauta supras, kad kainos išaugo, o pajamos – ne; dėl visko kaltinti JAV prezidentą Baraką Obamą (Barack Obama) taip pat ilgai nepavyks.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė