Premjeras A. Butkevičius tarėsi dėl bendradarbiavimo su JAV energetikos srityje (1)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr..

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su JAV energetikos sekretoriumi Ernestu Monizu. Susitikime premjeras pabrėžė Lietuvos siekį pritraukti užsienio investicijas į skalūnų dujų gavybos sektorių, domėjosi suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksporto iš JAV liberalizavimo procesu, akcentavo Klaipėdos SGD terminalo svarbą regiono energetiniam saugumui, aptarė kitus energetikos klausimus.

„Lietuva, kaip ir kitos Europos valstybės, siekia stiprinti savo energetinį saugumą. Skalūnų dujų žvalgymas ir gavyba padėtų įvairinti dujų tiekimo šaltinius ir sumažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos“, – susitikime sakė premjeras. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva siekia sukurti patrauklesnę aplinką bei mokestines lengvatas užsienio investuotojams.

„Mes atidžiai stebime skalūnų dujų sektoriaus vystymo padėtį Europoje, intensyviai mokomės iš Lenkijos ir Amerikos bendradarbiavimo bei patirties. Vyriausybė siekia rasti naujus patikimus partnerius, skalūnų dujų žvalgybai panaudojant naujausius mokslinius atradimus bei saugias, ekologiškas technologijas“, – aiškino Ministras Pirmininkas A. Butkevičius. Jis taip pat akcentavo, jog JAV SGD eksportas į kitas šalis, tarp jų ir į Lietuvą, galėtų svariai prisidėti prie energetinio saugumo stiprinimo Baltijos valstybėse.

Ministras Pirmininkas JAV energetikos sekretorių informavo, kad Klaipėdos SGD terminalas pradės veikti nuo 2015 m. sausio 1 d. Premjero teigimu, terminalas atvers plačias galimybes regiono dujų vartotojams ir de facto pažymės Lietuvos energetinės nepriklausomybės pradžią.

JAV energetikos sekretorius pažymėjo, kad Lietuva turi galimybę derėtis su JAV kompanijomis, turinčiomis liencijas, dėl JAV suskystitųjų gamtinių dujų eksporto į Lietuvą. Jis taip pat pasiūlė savo konsultacijas ir pagalbą siekiant Lietuvoje didinti energetinį efektyvumą.

Susitikime Vyriausybės vadovas taip pat inforavo, kad Lietuvos ir Lenkijos gamtinių dujų perdavimo sistemų operatoriai pasiekė didelę pažangą, vykdydami Lietuvos ir Lenkijos dujotiekių jungties projektą (GIPL). Vyriausybės vadovo teigimu, šis projektas taip pat labai svarbus visam Rytų Baltijos regionui, nes integruos Baltijos valstybes į Europos Sąjungos dujų rinką, taip užtikrinant alternatyvų dujų tiekimą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė