LR ambasadoje Vašingtone atidaryta paroda „Praradę Tėvynę. Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944-1952“ (0)

Parodos sudarytoja Irena Chambers, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas LInkevičius | Ludo Segers nuotr.

Parodos sudarytoja Irena Chambers, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas LInkevičius | Ludo Segers nuotr.

Spalio 6 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone atidaryta Lietuvos, Latvijos ir Estijos išeivių istorijai skirta paroda „No Home To Go To: The Story of Baltic Displaced Persons, 1944 – 52“ („Praradę Tėvynę. Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944-1952“. Paroda keliaujanti – 2014-2015 m. ji bus eksponuojama didžiausiose JAV ir Kanados miestuose.

Ši paroda – unikalus projektas, pristatantis išskirtinį išeivių Baltijos šalių gyvenimą Vokietijos DP (angl. Displaced Persons – perkeltieji asmenys) stovyklose. 2014 m. sukanka 70 metų, kai iš savo gimtinių vengdami sovietinių represijų pasitraukė Baltijos šalių politikos, mokslo ir kultūros elito atstovai.Vokietijoje įkurtose DP stovyklose vyko aktyvus visuomeninis gyvenimas, buvo steigiamos mokyklos, veikė Pabaltijo universitetas, buvo leidžiamos knygos,  gyvavo teatriniai sambūriai, dailininkai organizavo parodas.

Pabaltijiečiai  pirmaisiais gyvenimo svetur metais saugojo ir puoselėjo kalbą, kultūrines tradicijas, tai buvo svarbiausias tautinės tapatybės išlaikymo išeivijoje garantas.

Parodoje aktualizuojami pasitraukimo iš Lietuvos, gyvenimo DP stovyklose ir tolimesnės emigracijos į kitas šalis etapai – pristatomas ilgos pasitraukusiųjų klajonės, kurios apima išvykimą iš namų, gyvenimą DP stovyklose, tolimesnį emigracijos iš Europos kelią. Kelionės ir buvimo svetur istorija yra pasakojama per konkrečios lietuvių, estų ar latvių šeimos gyvenimo svetur istoriją, per šeimų išsaugotas relikvijas: dienoraščius, dokumentus ir fotografijas.

Parodą surengta bendromis Balzeko lietuvių kultūros muziejaus Čikagoje, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto bei  lietuvių, latvių ir estų bendruomenių išeivijoje pastangomis. Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis  parodos  atidarymas įvyko Balzeko lietuvių muziejuje Čikagoje, rugsėjo 12 d. – Vytauto Didžiojo universitete Kaune.

Parodą Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone atidarė Lietuvos Respublikos premjeras Algirdas Butkevičius.

Ludo Segers nuotraukoje: parodos sudarytoja Irena Chambers, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas LInkevičius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė