Knyga, sugrąžinanti į nuskendusį slėnį (0)

0.430548001412846800Kauno marių regioninis parkas dar palyginti jaunas, įkurtas 1992 m., siekiant išsaugoti unikalų žmogaus ir gamtos sukurtą Kauno marių kraštovaizdį, turtingą biologinę įvairovę ir kultūros paveldo vertybes. Šios teritorijos priešistorė slepiasi marių dugne. Lemtinga data tapo 1959 metai. Nemunui išsiliejus per devynis mėnesius gimė Kauno marios. Nuo tada Kauno marios seka pasaką apie nuskendusį Nemuno slėnį. Siūlomi du būdai, kaip į jį sugrįžti: aplankykite Kauno marių regioninio parko Lankytojų centro ekspoziciją arba paskaitykite Stanislovo Abromavičiaus knygą „Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“.

Ilgai laukta knyga – dovana Kauno marioms

„Džiaugiamės galėdami pristatyti ilgai planuotą ir galiausiai pasaulį išvydusį „kūdikį“ – knygą „Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“.  Už šio leidinio gimimą dėkojame rašytojui ir mūsų bičiuliui Stanislovui Abromavičiui, kuris jau antrą kartą ryžosi Kauno marių dugno legendą įvilkti į knygos formatą. Taip pat labai ačiū rėmėjui ūkininkui Ramūnui Karbauskiui, pavertusiam mūsų ilgus metus puoselėtą projektą realybe. Papildyta naujų pateikėjų pasakojimais, nuotraukomis, knyga tapo dar storesnė nei pirmasis jos leidimas. Džiugu ir tai, kad pats knygos autorius yra „dugnietis“, kilęs iš senųjų Rumšiškių. Ši knyga tarsi dokumentinis pasivaikščiojimas nuskendusių kaimų takais, kuriais veda patyręs vietinis gidas. Leidinys tapo simboliška dovana Kauno marioms, kurių atsiradimo 55 metų jubiliejų šiais metais minėjome abiejuose krantuose“ – pasakojo Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausia specialistė Ramunė Mikitiejeva.

„Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“ – vienas iš nedaugelio bandymų sudėti į knygos puslapius kraštotyrininkų surinktus „dugniečių“ prisiminimus, asmeninius autoriaus patyrimus, atkuriant senojo Nemuno slėnio gyvavimo momentus ir atgaivinant svarbią Kauno marių regioninio parko nematerialaus kultūrinio paveldo dalį.

Nemuno virsma mariomis galima išvysti

Kauno marių regioniniame parke saugomos ne tik gamtos ir kultūros vertybės, bet ir gaivinama istorinė užlietų kaimų atmintis. Kiekvienas parko lankytojas tampa marių istorijos liudininku. Norėdami geriau suprasti šios saugomos teritorijos išskirtinumą apsilankykite Kauno marių regioninio parko lankytojų centre. Čia įrengta moderni ekspozicija. Nemuno virsmas mariomis – pagrindinė ekspozicijos tema, apjungianti turtingą ir dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir ryškiausius XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius.

Pagrindinis ekspozicijos akcentas – maketas, ant kurio projektuojamas vaizdas, tarsi laiko mašina, nukelia į tolimą praeitį. Išvysime kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kol galiausiai virto Kauno mariomis, o dėl teritorijos išskirtinumo ir vertybių sankaupos, įgijo kompleksinės saugomos teritorijos statusą.

S.Abromavičiaus knygą „Sugrįžimas į nuskendusį slėnį“ (kaina – 30 Lt.(8,69 Eur)) įsigyti galima Kauno marių regioninio parko direkcijoje, Miškininkų g.2, Vaišvydava, Kauno rajonas. Daugiau informacijos: tel.: (8~37) 38 30 70, info@kaunomarios.lt

Artimiausias knygos pristatymas numatytas spalio 16 d. Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje Kaune. Informacija bus tikslinama.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė