J. Naujalio kūrinius trauks 10 chorų (0)

J. Naujalio chorų šventė | rengėjų nuotr.

J. Naujalio chorų šventė | rengėjų nuotr.

Dešimt chorų, apie 400 dalyvių, nemarūs Juozo Naujalio kūriniai, gyvai kuriami smėlio paveikslai, netradiciniai tradicinių kūrinių atlikėjai. Visa tai – Raudondvario dvare spalio 11 d. vyksiančiame  XIV Juozo Naujalio mišrių chorų šventėje.

Šį kartą publika išgirs ne tik Kauno valstybinį chorą, bet ir  „Varpelį“, drauge atliksiančius J. Naujalio „Jaunimo giesmę“. Profesoriui Petrui Bingeliui diriguojant jungtinis choras J.Naujalio gimtinėje atliks tautos giesme tapusią „Lietuva brangi“.

Pirmą kartą festivalyje dalyvaus ir Kėdainių kultūros centro mišrus choras „Ave Musica“. Tarp festivalio dalyvių – kolektyvai iš Vidurio Lietuvos ir Suvalkijos.

Raudondvario festivalyje skambės J. Naujalio pasaulietiniai, sakraliniai kūriniai, harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, tarp jų ir „Ko liūdi, putinėli“ – pirmojo J. Naujalio mišrių chorų konkurso Raudondvaryje privalomasis kūrinys.

Iš naujo pažvelgti į J.Naujalio kūrybą festivalio dalyvius ir žiūrovus skatins Jurgitos Minderytės smėlio piešiniai.  Dar viena staigmena – folkroko vėliavnešių – grupės „Thundertale“ atliekami J. Naujalio kūriniai.

J. Naujalio mišrių chorų konkursai ir festivaliai Raudondvaryje vyksta nuo 1971 metų.  Šiųmetis renginys skiriamas paminėti J. Naujalio (1869-1934) 145-ąsias gimimo ir 80-ąsias mirties metines.

Raudondvariui ir jo žmonėms J. Naujalio vardas reiškia daugiau nei vien iškilų kompozitorių ir choro dirigentą. Kraštietis J. Naujalis – pasididžiavimo simbolis ir patriotizmo šaltinis. Galbūt todėl raudondvariečius sieja tvirtas ryšys su chorine muzika: daugiau kaip pusę šimtmečio miestelyje gyvuoja mišrus choras „Svajonė“.

Festivalį organizuoja Raudondvario mišraus choro asociacija ir Raudondvario kultūros centras. Renginį globoja Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė