Estijoje įteisinta homoseksualų partnerystė (1)

Jėzus Kristus ir homoseksualai - švedų fotografės Elizabetės Olson (Elisabeth Ohlson Wallin) nuotrauka iš 1998 m. parodos Ecce Homo

Jėzus Kristus ir homoseksualai – švedų fotografės Elizabetės Olson (Elisabeth Ohlson Wallin) nuotrauka iš 1998 m. parodos „Ecce Homo“

Estijos parlamentas spalio 9 d., ketvirtadienį, nepaisydamas visuomenės nuomonės priėmė įstatymą, kuriuo įteisinama civilinė partnerystė. Įstatymas kartu leidžia tokią partnerystę sudaryti ir homoseksualioms poroms. Už įstatymą balsavo 40 parlamento narių, 38 buvo prieš, o 10 susilaikė. Iš viso Estijos parlamentas turi 101 narį.

Skelbiama, kad civilinės partnerystės įstatymas įsigalios 2016 metų sausio 1 dieną.

Remiantis įstatymu, civilinę partnerystę sudariusioms poroms nepaisant jų lyties bus suteikiamos tokios pačios nuosavybės ir paveldėjimo teisės kaip ir santuokoje gyvenančioms poroms. Be to, homoseksualioms poroms bus leidžiama įsivaikinti vieno iš partnerių vaikus. Tiesa, kitų vaikų įsivaikinti leidžiama nebus.

Trečiadienį Estijos parlamentas atmetė opozicijoje esančių partijų „Už Tėvynę“ ir „Respublika“ atstovų raginimus rengti referendumą dėl civilinės partnerystės įteisinimo. Visgi parlamentas demokratinio kelio spręsti šiam pamatiniam valstybės gyvenimo klausimui nepasirinko. Šalyje priimtą įstatymą palaikė vos 34 procentai apklaustų gyventojų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė