Teismas nutraukė bylą dėl LRTK sprendimo riboti „NTV Mir Lithuania“ retransliavimą (0)

VAAT | vaateismas.lt nuotr.

VAAT | vaateismas.lt nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė administracinę bylą pagal bendrovės „Nubo.tv“ skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) dėl šios sprendimo laikinai stabdyti televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ retransliavimą Lietuvoje. Išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad pareiškėja neturi teisės reikalauti panaikinti komisijos sprendimą ‒ norminį teisės aktą, skirtą visiems Lietuvoje veikiantiems retransliuotojams, o ne kuriai nors konkrečiai bendrovei.

Sprendimą trims mėnesiams stabdyti televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ retransliavimą Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė šių metų kovą. Komisija taip nusprendė vienbalsiai, įvertinusi kovo 11-osios išvakarėse minėtos televizijos rodytą programą „Pasmerktieji. Spąstai grupei „Alfa“. LRTK konstatavo, kad programoje buvo tyčia paskleista dezinformacija apie 1991 metų sausio 13-оsios įvykius, užgauliai neigiamas sovietų vykdytos agresijos aktas.

„Komisijos misija ‒ ne tik užtikrinti radijo ir televizijos programų pasirinkimo įvairovę, bet ir skatinti viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų atsakomybę už viešai skelbiamos informacijos turinį. Vertiname teismo sprendimą, kuris dar kartą primena komisijos veiklos tikslą ‒ dalyvauti formuojant Lietuvos audiovizualinė politiką. Buvome ir liekame įsitikinę savo sprendimo teisingumu bei pažymime ‒ kiekvienas, kuriantis ir transliuojantis programas Lietuvoje, privalo laikytis mūsų šalies įstatymų, griežtai draudžiančių kurstyti karą, neapykantą ar skleisti dezinformaciją“, ‒ teigė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Vilniaus apygardos teismas savo nutartyje pažymėjo, kad sprendimą laikinai sustabdyti programos „NTV Mir Lithuania“ retransliavimą LRTK priėmė vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymo normomis. Sprendimas neskirtas konkretiems ūkio subjektams ir yra ne vienkartinio pobūdžio, bet nukreiptas į atitinkamų teisinių santykių reguliavimą ateityje bei skirtas taikyti daug kartų. Tokių teisės aktų teisėtumas gali būti vertinamas tik pagal specialiąsias, norminiams administraciniams teisės aktams tirti numatytas taisykles. Tuo tarpu privatiems fiziniams ar juridiniams asmenims nesuteikta teisė prašyti teismo ištirti tokių norminių teisės aktų teisėtumą.

„Iš esmės tai reiškia, kad panašūs sprendimai tikėtini ir bylose pagal kitų retransliuotojų, privačių juridinių asmenų, skundus dėl to paties komisijos sprendimo. Nors nutartis dar gali būti skundžiama apeliacine tvarka, akivaizdu, kad bylų dėl sprendimo laikinai nutraukti minėtos programos retransliaciją istorijoje pirmosios instancijos teismas deda solidų tašką“, ‒ komentuoja advokatas Andrius Iškauskas, teisinių paslaugų kontoros „AAA Law“ partneris.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė