Seimas svarstys Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektą (0)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Spalio 9 d. Seimas po pateikimo pritarė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektui Nr. XIIP-2317, kuriuo siūloma viename įstatyme apibrėžti asmens tapatybės kortelės ir paso paskirtį, nustatyti šių dokumentų išdavimo, keitimo ir galiojimo sąlygas. Šiuo metu asmens tapatybės kortelių ir pasų išdavimą, keitimą Lietuvos Respublikos piliečiams reglamentuoja Asmens tapatybės kortelės ir Paso įstatymai.

Teikiamu įstatymo projektu siūloma įteisinti galimybę Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, galiojantį ne ilgiau kaip 1 metus. Numatoma, kad laikinas pasas būtų išduodamas piliečio prašymu, kai jis, būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, šie dokumentai tampa netinkami naudoti, pasibaigia jų galiojimo laikas ar pilietis neturi galiojančio kelionės dokumento, bet pageidauja tęsti kelionę (pažymėtina, kad galiojančiame Lietuvos Respublikos paso įstatyme yra nuostata dėl dokumento, leidžiančio piliečiui tęsti kelionę, išdavimo, tačiau iki šiol toks dokumentas nebuvo išduodamas). Laikino paso formą turėtų nustatyti vidaus reikalų ministras ir užsienio reikalų ministras, o išdavimo tvarką – užsienio reikalų ministras, suderinęs su vidaus reikalų ministru.

Projekte siūloma įvardinti, kad asmens tapatybės kortelę ir pasą išduotų ir keistų teritorinės policijos įstaigos (galiojančiuose teisės aktuose nustatyta, kad asmens tapatybės kortelę ir pasą išduoda, keičia vidaus reikalų ministro įgaliotos institucijos).

Projekte siūloma nustatyti, kad užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių pageidavimu galėtų būti išduodama asmens tapatybės kortelė. Taip pat siūloma nustatyti ilgesnį asmens tapatybės kortelės galiojimo laiką vyresniems kaip 75 metai piliečiams, įtvirtinant nuostatą, kad šios kategorijos piliečiams išduota asmens tapatybės kortelė galiotų 20 metų (šiuo metu – 10 metų), be to, numatoma galimybė, kad atsiimti naują pasą ar naują asmens tapatybės kortelę galėtų ir piliečio rašytiniame prašyme nurodytas asmuo.

Taip pat siūloma įteisinti galimybę atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą nepateikti keičiamos asmens tapatybės kortelės ar keičiamo paso, kai yra pasibaigęs šių dokumentų galiojimo laikas.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gruodžio 16 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė