Jaunųjų skulptorių bronzos liedinimo simpoziumo paroda „Gurgutis – 2014“ (0)

Vidas Simanavičius. Išlietas pyktis. Fragmentas 2013m.

Vidas Simanavičius. Išlietas pyktis. Fragmentas 2013m.

Spalio 15 d., 17 val. LDS Šv. Jono gatvės galerijoje atidaroma jaunųjų skulptorių bronzos liedinimo simpoziumo paroda „Gurgutis – 2014“.

Jau penkeri metai kaip Galerija kviečia į bronzos liedinimo simpoziumus dalyvauti jaunus skulptorius iki 35 metų amžiaus. Visų simpoziumų tema „Gurgutis“ leidžia jauniems skulptoriams prisistatyti laisvai, neįspraustiems į konkrečius teminius reikalavimus. Vis dėlto reikalavimai yra. Darbai turi būti: įdomūs, profesionaliai įvykdyti bronzoje, aukšto meninio lygio, atskleidžiantys autorių kūrybinį potencialą. Ne paslaptis, kad  jauni dailininkai labai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose užsienyje. Ten lengviau negu Lietuvoje susiranda erdvę kūrybai demonstruoti. Tad šiuo projektų norime ateinančiai jaunai menininkų kartai sudaryti kuo lengvesnes sąlygas prisistatyti čia – Lietuvoje. Be to norime, kad jaunimas neaplenktų pakankamai sudėtingos ir daug darbo, profesionalumo bei pastangų reikalaujančios medžiagos – bronzos.

2014 metų konkurso metu atrinkti penki skulptorių darbai. Kadangi šis projektas turi amžiaus cenzą, tai kiekvienais metais simpoziumuose dalyvauja vis kiti ir kiti autoriai. Šalia jau parodoje dalyvavusių Kęstučio Dovydaičio ir Martyno Gaubo darbų matysime skulptorių Simono Dūdos, Augustino Kluodos, Gedimino Endriekaus nuliedintas bronzas. Kad objektyviau pristatyti autorius kaip ir kiekvienais metais šalia simpoziuminių darbų jaunieji skulptoriai eksponuoja dar po kelis pastaraisiais metais sukurtus mažosios plastikos darbus.

Šiais metais simpoziumas turėjo tikslą įtraukti į projektą nors vieną merginą. Deja autorę radome, bet darbų įgyvendinimas nusikėlė kitiems – 2015 metams. Tikimės, kad kitais metais paroda bus ne tik vyriška.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė