Derliaus šventė Antakalnyje: nuo tradicijų iki šiandienos (0)

internetui_derliaus-800Jau šį pentadienį, spalio 10 d. nuo 15 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Susivienijimo Žali.LT organizuojamoje „Derliaus šventėje“, kuri vyks Sapiegų parke, Antakalnyje. Šventės tikslas – suburti bendruomenė bendrai veiklai bei paskatinti domėjimąsi aplinkosauga, natūralaus maisto auginimo metodais, ekologine žemdirbyste.

­„Renginio pradžioje šventės dalyviai kibs į bendrą talką ir ruoš Antakalnio daržo lysves kitiems metams. Vėliau seks paskaitos apie derliaus nuėmimo ypatumus Lietuvoje ir Lotynų Amerikoje. Galiausiai visi norintieji galės prisijungti prie apskritojo stalo diskusijų“, – sako vienas iš šventės sumanytojų, Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak Susivienijimo koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, derliaus šventė yra puiki vieta visiems pasidžiaugti bendrais darbais. „Derlius gali būti įvairus. Tiek daržovių, tiek darbų. Norime suderinti šiuos su dalykus ir pradėti planuoti naujas iniciatyvas, prie kurių kviesime prisijungti šventės dalyvius“, – sako V. Vingrienė.

Šventės pabaigoje bus verdama ir tradicine tapusi „derliaus sriuba“. Kurios paragauti turės galimybę visi norintieji.

Susivienijimo Žali.LT derliaus šventės Vilniuje jau organizuojamos kelis metus iš eilės. Jų metu nuimamas ekologinių daržų miestuose derlius. Panašūs daržai yra įkurti ne tik Antakalnyje, bet ir Pilaitėje, Paupyje, Vilniaus senamiestyje, Ozo parke, Panevėžio pataisos namuose ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės teritorijoje, Pravieniškėse. Šiemet Antakalnio derliaus šventę remia Vilniaus miesto savivaldybė.

internetui_derliaus-800

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė