Užsienio reikalų komitetas priėmė pareiškimą dėl kovos prieš tarptautinį terorizmą (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komitetas išklausė Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų informaciją dėl tarptautinės bendruomenės veiksmų, kovojant prieš Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) grupuotę Irake ir Sirijoje. Komiteto nariai su ministerijų pareigūnais aptarė Lietuvos prisidėjimo prie tarptautinės bendruomenės veiksmų kovojant prieš tarptautinį terorizmą galimybes. Komitetas, reaguodamas į tarptautinio terorizmo plitimą ir jo keliamas grėsmes regionui ir visam pasauliui, priėmė pareiškimą dėl kovos prieš tarptautinį terorizmą.

Pareiškime komitetas pasmerkė Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) grupuotės įvykdytas užsienio valstybių piliečių egzekucijas, taip pat pabrėžė, jog masinės tikslinės etninių, religinių mažumų, ypač krikščionių, žudynės ir represijos, agresyvi „teroro komunikacija“ siekiant bauginti ir patraukti užsienio kovotojus, yra nusikalstami, smerktini veiksmai. Komitetas sveikina Jungtinių Amerikos Valstijų iniciatyvą ir jos pastangas kuriant plataus masto tarptautinę koaliciją kovoje prieš Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) grupuotę bei reiškia tvirtą paramą atskirų NATO ir ES valstybių narių sprendimams prisidėti prie plintančio konflikto sustabdymo ir jo pasekmių mažinimo tiek karinėmis, tiek humanitarinėmis priemonėmis. Tačiau Seimo Užsienio reikalų komitetas akcentuoja, jog priemonės, naudojamos kovoje prieš tarptautinį terorizmą, negali pažeisti demokratinės tarptautinės bendruomenės pripažintų tarptautinės teisės normų, ypač įsipareigojimų žmogaus teisių apsaugai.

Taip pat, akcentuodamas 2014 m. rugsėjo 24 d. Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje priimtos rezoliucijos dėl terorizmo keliamų grėsmių tarptautinei taikai ir saugumui svarbą, komitetas ragina Lietuvos Respublikos Vyriausybę įgyvendinti šią rezoliuciją ir imtis reikiamų priemonių užkertant kelią asmenų vykimui dalyvauti teroristinėje veikloje užsienyje ir užkertant finansinę ir kitokią paramą šiai veiklai. Lietuvos Vyriausybė taip pat raginama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės veiksmų kovojant prieš tarptautinį terorizmą ir Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) grupuotę Irake ir Sirijoje diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis ir teikiant humanitarinę pagalbą, ekspertinę ir kitą būtiną paramą.

Taip pat posėdyje komitetas apsvarstė ir pritarė Įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Švedijos Karalystės Vyriausybės susitarimo dėl išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo ribų Baltijos jūroje nustatymo ratifikavimo“ projektui. Susitarimas yra labai svarbus tuo, kad įteisina apie 15 km jūros sieną tarp dviejų šalių kaimynių – Lietuvos ir Švedijos. Be to, ratifikavus šį susitarimą, bus įteisintos visos Lietuvos Respublikos valstybės sienos, išskirtinės ekonominės zonos bei kontinentinio šelfo ribos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė