Žemaitijos nacionalinis parkas kviečia keliauti ir rudenį, ir žiemą (0)

 S. Sidabro nuotr.

S. Sidabro nuotr.

Žemaitijos nacionaliniame parke, Plateliuose surengta jau tradicine tapusi Grybų šventė. Kartu buvo minima Pasaulinė turizmo diena. Šiemet gyventojus jungia bendras šios dienos pavadinimas – „Turizmas ir bendruomenių plėtra“.

Nuo pat ryto pabirę po Žemaitijos nacionalinį parką grybavo plateliškiai, plungiškiai, mažeikiškiai ir kiti svečiai. Buvo renkami valgomi ir nevalgomi, kuo įvairiausi grybai. Gražiai ir išmoningai išdėstytas surinktų grybų parodas apibūdino Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vyr. mokslo darbuotoja dr. Reda Iršėnaitė. Kaip aiškino mikologė: „Mes renkame tik grybų vaisiakūnius – ledkalnio viršūnėlę. Didžioji grybo dalis micelis (grybiena) yra išsiraizgęs miško paklotėje ir jo nematome.“ Šiais metais susiklostė ypač palankios sąlygos dygti valgomiems grybams: baravykams, raudonviršiams, voveraitėms, kelmučiams. O štai jei radote Tikrąjį juodbaravykį, Dėmėtąjį baravyką ar Gražiakotį baravyką, žinokite, kad tai reti, saugomi grybai. Mikologė Reda Iršėnaitė taip pat skaitė paskaitą apie Grybų karalystę, jos suskirstymą, įdomiausius grybų, pelėsių atstovus bei grybų praktinę reikšmę (aut. pastaba: be Grybų karalystės yra Augalų, Gyvūnų, Pirmuonių, Archeobakterijų ir Eubakterijų).

Platelių bendruomenės ir Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos nariai talkino rengiant šventę. Vaišino šventės dalyvius karšta grybiene ir šviežiai kepta duona su medumi ir šermukšnių uogiene. Grybų šventę vainikavo Šeimų teatro ir Platelių gimnazijos būrelio „Kurk, dainuok, improvizuok“ (vad. D.Paulauskienė) parengtas spektaklis „Grybų karas“. Šventės dalyvius maloniai nustebino, vaidinimas Platelių dvaro parke. Medžių paunksmėje, ten kur ir dera grybams dygti.

„Nuotaikingai ir turiningai praleidę šeštadienio popietę atvėrėme duris naujam turizmo sezonui. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia keliauti po nacionalinį parką ir rudenį, ir žiemą, dalyvauti renginiuose, žygiuose. Keliaukite su šeima atnaujintu Šeirės taku, kurio dalis pritaikyta neįgaliesiems, lankykite kitus pažintinius takus, apžvalgos bokštus. O keliauti galima bet kokiu oru. Kai lauke lyja ar sninga, galima lankyti Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių ekspozicijas Plateliuose, Šaltojo karo ekspoziciją Plokščių kaime ar užeiti į Platelių lankytojų centrą“ – kvietė Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos skyriaus vyr. specialistė Edita Lydienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė