Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus? (0)

Tėvystės centro gamtos darželio „Po smilgom“ nuotr.

Tėvystės centro gamtos darželio „Po smilgom“ nuotr.

Spalio 22 d. 12 val. LR Seime, Konstitucijos salėje rengiama tradicinė konferencija-forumas  sveikatos aktualijų tema. Šiuos metus Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sveikos šeimos metais, o po to Seimas – Vaikų sveikatos metais. Tad Seime rengiamas forumas būtent su vaikų sveikata susijusioms temoms aptarti.

Konferencijoje „Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus?“, kurią organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga, VšĮ Tėvystės centras, kartu su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu, bus aptariamos aktualios problemos, pateikiami gražūs geros praktikos pavyzdžiai.

Apie sąmoningą tėvystę mintimis dalinsis Perinatalinės psichologijos prezidentas, gydytojas akušeris ginekologas Romualdas Šemeta. Gerąją praktiką pateiks sveikatingumą diegiantys darželiai paremti ekologijos, sveikatingumo, ugdymo lauke principais (gamtos darželis „Po smilgom“ ir „Augueko Dūzginėlis“). Taip pat bus pasidalinta, kaip sveikuolių stovyklos keičia moksleivių mąstymą ir elgesį, kaip blaivūs vakarėliai suteikia jaunimui galimybę linksmintis be alkoholio. Taip pat apie alkoholio vartojimo stabdymą paauglių tarpe kalbės verslininkas ir visuomenės veikėjas bei politikas Ramūnas Karbauskis, o Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas doc. Aurelijus Veryga apibendrindamas aktualijas kels klausimą „Ar yra politinė valia vaikų alkoholio vartojimo mažinimui?“.

Lietuvos sveikuolių sąjunga 2010 metais kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis pradėjo kasmetinių konferencijų – forumų ciklą Seime, kuriais siekiama permainų sveikatos politikos srityje: kad vyrautų ne tik gydymas, bet sveiko gyvenimo būdo diegimas, švietimas, ligų prevencija, priklausomybių griežtesnė, kitų šalių gerais pavyzdžiais paremta ir mokslininkų rekomenduojama, kontrolė. Reikalaujama, kad sveikos visuomenės sukūrimas taptų pagrindiniu valstybės prioritetu. Tai išsivystė į savotišką sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdį, kuris apima įvairius sveikatingumo aspektus, tiek visuomeninių organizacijų baruose, tiek politikoje.

Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva 2013-ųjų Sveikatingumo metai buvo suskirstyti į mėnesių temas pagal laiko tarpsnius ir siekiant pabrėžti sveikatą stiprinančias arba ardančias aktualijas. Sausis – sveika pradžia: nėštumas, gimdymas, kūdikystė; vasaris – organizmo (dvasinio, psichinio, fizinio)  atsparumo, grūdinimosi mėnuo;  kovas – dvasinė, psichinė sveikata; balandis – švari aplinka; gegužė – judėjimas, fizinis aktyvumas; birželis – sveikos šeimos mėnuo;  liepa – gamtos ir natūraliosios medicinos; rugpjūtis – laiminga branda (senatvė); rugsėjis – sveika mokykla; spalis – sveika, pilnavertė mityba; lapkritis – be žalingų įpročių, priklausomybių. Šių temų pagrindu rengiamos konferencijos bei veiklos ir šiais metais.

Programa

Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus?

2014 spalio 22 d., 12 val. Seimas, Konstitucijos salė

Veda Juozas Dapšauskas ir Sigita Kriaučiūnienė

12.00 – Sveikinimų žodžiai. Seimo nariai Arimantas Dumčius, Rima Baškienė, Dainius Kepenis ir kiti.

12.10 – Juozas Dapšauskas, Sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio puoselėtojas. Įžangos žodis.

12.15 – Romualdas Šemeta, gydytojas, akušeris ginekologas, Perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos vadovas – „Sąmoninga tėvystė“.

12.30 – Ingrida Lauciuvienė, vaikų darželio „Augueko Dūzginėlis“ vadovė – „Sveikos šeimos metai – kada ir kur prasideda šeimos sveikata? Geroji “Augueko namų” patirtis“.

12.40 – Milda Jankauskienė, gamtos darželio „Po smilgom“ kūrėja;   Ieva Dapšauskė, VšĮ „Tėvystės centro“ direktorė – „Gamtos darželių ir ugdymo lauke įtaka vaikų sveikatai ir raidai“.

12.50 – Darius Savanevičius, Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovas – „Lietuvos sveikuolių sąjungos stovyklų moksleiviams sveikos gyvensenos diegimo patirtis“.

13.00 – Simonas Dailidė, Aurimas Šernas, blaivių vakarėlių „VAROM!“ organizatoriai – „Alternatyvių pramogų pasiūla ir sėkmė“.

13.10 – Ramūnas Karbauskis, verslininkas, blaivybės propaguotojas, visuomenės veikėjas, politikas „Alkoholio vartojimo mažinimo būdai tarp paauglių“.

13.20 – Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentas, Sveikatos tyrimų instituto vadovas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas “Ar yra politinė valia vaikų alkoholio vartojimo mažinimui?”.

13.30 Diskusijos.

Dalyvaujančių konferencijoje registracija būtina el. paštu: ausra.pociene@lrs.lt iki spalio 21 d.

Daugiau informacijos el. paštu:  juozas.dapsauskas@gmail.com, tel. 8 685 24 336, www.sveikuoliai.lt , www.tikiu.lt.

Organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga ir VšĮ Tėvystės centras bendradarbiaudami su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė