R.J. Dagys: Sveikas protas nugalėjo ir „Estrelos“ rezoliucijos nuostatos neįtrauktos į mūsų Švietimo įstatymą (0)

Rimantas Jonas Dagys | Alkas.lt nuotr.

Rimantas Jonas Dagys | Alkas.lt nuotr.

„Džiaugiuosi, kad Seime sveikas protas nugalėjo ir skandalingosios „Estrelos“ rezoliucijos nuostatų nebus bandoma įtraukti į mūsų šalies Švietimo įstatymą“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narys Rimantas Jonas Dagys, reaguodamas į šiandien Seime atmestą Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės Švietimo įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą. Prieš šio įstatymo projekto įtraukimą į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę balsavo dauguma Seimo frakcijų, išskyrus Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Lietuvos socialdemokratų partijų atstovus.

Pasak parlamentaro, šis projektas pateikiamas norint vietoje jaunų žmonių ruošimo šeimai programų įdiegti vaikų ugdymui ydingas nuostatas, nesitarus su tėvų bendruomenėmis. Jei šiam įstatymo projektui būtų pritarta, Lietuvos ugdymo įstaigose vaikai nuo 4 metų būtų mokomi apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną“, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją“, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes“ ir t.t. 4–6 metų vaikai turėtų būti mokomi apie „tos pačios lyties santykius“, „priimti įvairovę“, o 6–9 metų – susipažinti su bręstant vykstančiais pokyčiais, seksu ne vien kaip vaikų, bet ir malonumo šaltiniu bei reiškiniu žiniaskalidoje, kontracepcija ir šeimos planavimu, skirtingais būdais pastoti ir t.t. Galiausiai 9–12 m. vaikai turėtų išmanyti kontracepcijos rūšis ir jos naudojimą, nesaugaus sekso rizikas, taip pat suvokti ir priimti kaip normą seksualinių orientacijų ir tapatybių įvairovę.

„Nors įstatymo teikėjai rėmėsi Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, tačiau minėtieji PSO standartai yra tos pačios radikalios nuostatos, kuriomis norėjo remtis ir dėl kurių net palyginti liberaliame Europos Parlamente buvo atmesta garsioji „Estrelos“ rezoliucija“, – sako Seimo narys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė