Lietuvos mokslų akademijoje – 15 naujų tikrųjų narių (0)

Lietuvos mokslų akademija | LMA nuotr.

Lietuvos mokslų akademija | LMA nuotr.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotiniame susirinkime išrinkta 15 naujų tikrųjų narių ir bendras jų skaičius ūgtelėjo iki 109.

„Džiaugiamės išaugusiu narių skaičiumi ir tikimės, kad jie aktyviai prisidės prie Akademijos veiklos plečiant ir gerinant šalies socialinį, kultūros, mokslo bei ekonominį gyvenimą,“ – teigė LMA prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

Tikrieji nariai renkami pagal specialybes ir priklauso vienam iš penkių LMA mokslų skyrių.  Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius papildytas dviem naujais nariais. Jais tapo prof. Zigmuntas Kiaupa ir prof. Grasilda Blažienė, užėmę atitinkamai istorijos ir kalbotyros specialistų vietas.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriuje – net keturi nauji nariai: prof. Ričardas Makuška (chemija), habil. dr. Rimantas Ramanauskas (chemija), prof. Arūnas Krotkus (fizika) ir prof. Remigijus Leipus (matematika).

Kiti LMA mokslų skyriai turi po tris naujus narius. Į Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių išrinkti prof. Vilmantė Borutaitė (biologija), prof. Rimantas Jankauskas (medicina) ir prof. Kęstutis Strupas (medicina), į Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių – prof. Pranas Viškelis (chemijos inžinerija), prof. Darius Danusevičius (miškotyra) ir prof. Antanas Sederevičius (veterinarija). Technikos mokslų skyriaus veiklose nuo šiol dalyvaus habil. dr. Algirdas Kaliatka (energetika), prof. Genadijus Kulvietis (mechanika) ir prof. Audrius Sigitas Maruška (medžiagų inžinerija).

Pagal statutą LMA gali turėti iki 120 tikrųjų narių. Jais renkami Lietuvos mokslininkai, praturtinę mokslą ir kultūrą didelės reikšmės darbais, išimtinais atvejais – pripažinti menininkai.

Kandidatus į laisvas tikrųjų narių vietas gali kelti mokslo ir studijų institucijų senatai, mokslo tarybos, mokslininkų asociacijos, LMA tikrieji nariai ir nariai emeritai. Šiemet iškelta beveik 50 kandidatų į 19 laisvų vietų. Pretendentams pristačius savo darbus mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei, įvyko rinkimai LMA mokslų skyriuose, o galutinai dėl juose išrinktų kandidatų nuspręsta slaptai balsuojant LMA narių visuotiniame susirinkime. Jame balsų nepakako tik vienam Technikos mokslų skyriuje išrinktam kandidatui.

Šių metų rugsėjo 30 d. įvykusiame visuotiniame susirinkime taip pat išrinkti du LMA užsienio nariai: matematikas Frydrichas Gėcė (Friedrich Gőtze) iš Vokietijos Bylefeldo universiteto – į Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrių ir biologas Filipas Patsalis (Philippos C. Patsalis) iš Kipro neurologijos ir genetikos instituto – į Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių. Užsienio nariais, kurių skaičius LMA neribojamas, renkami žymūs užsienio mokslininkai, savo veikla susiję su Lietuvos Respublika.

Įgyvendinant projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, atlikta LMA narių rinkimų analizė ir pagerinta jų sistema, viešinti kandidatai į LMA tikruosius narius.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė