Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ ryžtasi „Saulės kelionei“ (1)

PrintPrieš devyniolika metų pirmą kartą atliktas teatralizuotas muzikinis pasakojimas „Saulės kelionė“ išsineria iš sudūlėjusio rūbo ir atgimsta nauju pavidalu. Net tris muzikines puotas – gruodžio 25 d. Vilniuje, 26 d. Kaune ir 27 d. Šiauliuose – rengianti grupė SKYLĖ Saulę įkūnyti paveda Aistei Smilgevičiūtei.  Muzikinio reginio klausytojai kviečiami leistis kelionėn po ugninį dangaus skliautą ir Saulės lydimi užsukti į zodiako žvaigždynų gelmes, patirti kosminį žiemos nuotykį.Greta klausytojams žinomų grupės SKYLĖ darbų „Povandeninės kronikos“, „Broliai“ ir kitų, jos vedlys kompozitorius Rokas Radzevičius yra sukūręs keletą vientiso siužeto muzikinių dramų, žinomiausia jų – roko opera „Jūratė ir Kastytis“ , o štai „Saulės kelionė“ taip pat užima išskirtinę vietą.

„Saulės kelionė“ – tai po aplinkos teatro „Miraklis“ vėliava gimusi muzikinė drama, sukurta bendradarbiaujant su dailininke ir režisiere Vega Vaičiūnaite bei jos teta poete Judita Vaičiūnaite. Kūrinio poetinis tekstas remiasi universaliąja kosmologija, bet, pasižiūrėję šviežiu žvilgsniu, pasigedome jame baltiškosios visatos sampratos. Tad nusprendėme kūrinį papildyti ir įausti naujų gijų.“ – teigia „Saulės kelionės“ kompozitorius R.  Radzevičius.

Aistė Smilgevičiūtė pastebi, kad šis muzikinis pasakojimas, vesdamas Saulės judėjimo skliaute keliu, kalba ir apie vidinius virsmus, kuriuos patiriame judant kosminiams kūnams. „Esame veikiami besikeičiančių sezonų – vasarą prisipildome energijos, noro plačiai siausti, rudenį grįžtame į save… Gruodžio pabaigoje Saulė akimirksniui tarsi sustoja, ir vėl pradeda naują savo kelionę. Taip ir žmogus, apmąstęs praėjusius metus, iš naujo įsuka darbų ratą.“ – teigia atlikėja.

„Taip susiklostė, kad ir savo kūrybinį gyvenimą siejame su kertiniais Saulės judėjimo taškais – pavasarį ir rudenį koncertais žymime lygiadenius, o šiuo reginiu įterpiame ir trūkstamą žiemos saulėgrįžos grandį, “ – mintimis dalijosi sumanytojai.

Muzikinio reginio kūrėjai žada „Saulės kelionės“ klausytojus užlieti ryškiomis spalvomis ir šventiškai pakilia muzika. Kiekvienas, atėjęs į koncertą, galės pajusti nenutrūkstantį kosminio pulso plakimą ir pasisems energijos naujiems metų darbams.

Muzikinis reginys „Saulės kelionė“:
Muzika Roko Radzevičiaus
Poetinis tekstas Juditos Vaičiūnaitės
Atlikėjai Aistė Smilgevičiūtė, grupė SKYLĖ, choras GENTIS ir kiti.
Gruodžio 25 d. Vilniuje, Kongresų rūmų salėje  19:00
Gruodžio 26 d. Kaune, VDU Didžiojoje salėje 18:00
Gruodžio 27 d. Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“ 18:00

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Gintas:

    “Skyle” mažai kuo skiriasi nuo itų bumčikų. Maidane kai kas ir ant barikadų dainavo ir žmones kvietė, o ką Skylė veikė, kai referendumas buvo organizuojamas?
    Vnž jie surado gerą nišą išjoti ant patriotiškumo ir užsikalti babkių.
    Eidavau į tavo Rokai ir Aise koncus, turiu tavo knygą Rokai, bet dabar dedu storą a+a

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė