Latvijos Saeimos rinkimuose daugiausiai balsų surinko valdančiosios koalicijos centro dešinioji partija „Vienybė“ (1)

Solvita Āboltiņa | saeima.lv nuotr.

Solvita Āboltiņa | saeima.lv nuotr.

Spalio 4 d. Latvijoje vyko Saeimos rinkimai. 20 val. vakaro užsidarė visos 953 rinkimų apylinkės. Centrinė rinkimų komisija kol kas paskelbė tik, kad balsuoti atėjo 56% rinkėjų.

BNS užsakymu atlikta balsavusių rinkėjų apklausa rodo, kad daugiausiai balsų surinko valdančiosios koalicijos pagrindinė centro dešinioji partija „Vienybė“ kuriai vadovauja Saeimos pirmininkė Solvita Aboltina (Solvita Āboltiņa), Kairysis prorusiškasis „Santarvės centras“, konservatyvusis Nacionalinis aljansas (NA) bei  Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ZZS).

Rygos P. Stradinio universiteto viešųjų komunikacijų institutas ir aukštoji verslo mokykla „Turyba“ atlikta apklausa rodo, kad į Saeimą taip pat turėtų patekti ir nauja prieš keturis mėnesius įsteigta ir sparčiai išpopuliarėjusi populistine laikoma partija „Iš širdies – Latvijai“, bei Latvijos regionų aljansas.

Skelbiama, kad už „Vienybę“ balsavo 25,7 % rinkėjų, už prorusišką „Santarvės centrą“ balsavo 19,4 %, už Nacionalinį aljansą – 18,9 %, už Žaliųjų ir valstiečių sąjungą – 18,5 %, už „Iš širdies – Latvijai“ – 6,8 %, o už Latvijos regionų aljansą – 6,2 %.

Skelbiama, kad pagal apklausų duomenis 3 partijos priklausančios centro dešinės koalicijai vadovaujamai ministrės pirmininkės Laimduotos Straujumos iš 100 vietų Saemoje gali turėti 63 mandatus. O opozicinis „Santarvės centras“ turėtų užsitikrinti 23 Saemos vietas.

Premjerė Laimdota Straujuma po rinkimų grečiausiai turėtų toliau vadovauti koalicijai, kurią jos centro dešiniųjų partija „Vienybė“ sudaro su Žaliųjų ir valstiečių sąjunga bei konservatoriais iš Nacionalinio aljanso. Jei balsų pritrūks, gali laukti sunkios derybos su populistais „Iš širdies – Latvijai“, kuri kritikuojama dėl savo neaiškių rėmėjų.

Išankstiniai rinkimų rezultatai bus paskelbti spalio 5 d. apie 4 val. ryte.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Latvijos Saeimos rinkimus laimėjo prorusiška „Santarvės centro“ partija | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė