Vilniečiai kviečiami teikti pasiūlymus Vilnelės pakrantės tvarkymui (1)

Vilnelė | rengėjų nuotr.

Vilnelė | rengėjų nuotr.

„Užupio meno inkubatorius“ visus vilniečius iki spalio 12 d. kviečia pasidalinti sumanymais, kaip būtų galima sutvarkyti šiuo metu primirštą Vilnelės upės pakrantę. Tvarkytina teritorija apima paupį nuo rekonstruoto Sereikiškių parko (dab. Bernardinų sodo) iki buvusios „Skaiteks“ gamyklos.

Projektas „Dvi srovės“, vykdomas Lietuvos architektų sąjungos, „Architektūros menų inkubatoriaus“, „Užupio meno inkubatoriaus“ bei Vilniaus miesto savivaldybės, siekia sutvarkyti apleistą Vilnelės upės pakrantę ir taip sujungti dvi pagrindines paupio rekreacines zonas į vientisą sistemą. Šiuo metu liūdnoko vaizdo Vilnelės pakrantę planuojama paversti nauju kultūros, laisvalaikio ir sporto centru tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams. Be to, projektas „Dvi srovės“ siekia šią erdvę paversti kuo jaukesne remiantis miesto aktyvistų siūlymais: naudojamas inovatyvus, tačiau Lietuvoje dar nė karto neišbandytas koncepcijos kūrimo procesas, kai iniciatyva tvarkyti teritoriją kyla iš bendruomenės, o ne „nuleidžiama iš viršaus“.

Taigi šis projektas – profesionalių architektų, menininkų ir, svarbiausia, vietos bendruomenės darbo vaisius. Anot vienos iš projekto organizatorių, „Užupio meno inkubatoriaus“ projektų vadovės Solveigos Gutautės, „koncepcijos rengimas turi ir edukacinės reikšmės – Užupio bendruomenę šviesime architektūros ir meno klausimais. Be to, planuojame išleisti ir platinti šios koncepcijos kūrimo proceso ir rezultatų santrauką“.

Projektas kviečia visus neabejingus vilniečius, ekologiškos ir kūrybiškos sielos žmones siūlyti idėjas, ką jie norėtų matyti Vilnelės pakrantėje. Laukiamos kuo įvairiausios nuomonės – nuo specialios vietos piknikams iki sūpuoklių paupyje.

Idėjomis kviečiama pasidalinti el. paštu manovilnele@gmail.com arba socialiniame „Facebook“ tinkle, puslapyje „Mano Vilnelė“ iki š.m. spalio 12 d.

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) yra savarankiška, savanoriška kūrybinė organizacija, vienijanti diplomuotus architektus, turinčius aukštąjį architektūrinį išsilavinimą. LAS skatina ir gina laisvą kūrybą, rūpinasi kokybišku architektų ruošimu, kokybiškos architektūros sklaida ir propagavimu.

Užupio Meno Inkubatorius (UMI) – pirmasis meno inkubatorius Baltijos šalyse, veikiantis jau daugiau kaip dešimtmetį. UMI veiklose dalyvauja daugiau kaip 250 kūrėjų Lietuvoje ir užsienyje. Per veiklos metus UMI buvo surengta šimtai parodų, koncertų, renginių ir visuomeninių akcijų, veiklose dalyvavo menininkai iš daugelio pasaulio šalių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė