Prezidentė pasveikino Vokietiją nacionalinės šventės proga (0)

Prezidentė pasveikino Vokietiją nacionalinės šventės proga  |  lrp.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Prezidentė pasveikino Vokietiją nacionalinės šventės proga | lrp.lt, Dž. G. Barysaitės nuotr.

Spalio 3 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentą Joachimą Gauką (Joachim Gauck) šalies nacionalinės šventės – Vienybės dienos – proga.

Pasak Prezidentės, Vokietijos susivienijimo diena yra svarbi ir tais pačiais metais paskelbusios nepriklausomybę Lietuvos žmonėms. 1990 m., naktį iš spalio 2-osios į spalio 3-iąją, tūkstantinė minia Berlyne liudijo apie naujos epochos pradžią ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje. 

Sveikinime šalies vadovė palinkėjo, kad anuomet taip stipriai jausta visos Europos vienybė neapleistų mūsų ir šiandien. Jau daugiau nei du dešimtmečius Lietuva ir Vokietija kaip partnerės ir sąjungininkės sėkmingai plėtoja abipusiu supratimu ir pagarba grįstą dvišalį bendradarbiavimą.

Šiemet sukako dešimt metų Lietuvos narystei Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Pasak Lietuvos vadovės, bendradarbiavimas šiuose formatuose atvėrė naujas galimybes dar didesnei šalių ir žmonių gerovei bei saugumui užtikrinti.

Prezidentė Vokietijos vadovui palinkėjo ryžto ir stiprybės, o Vokietijai – gerovės ir klestėjimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė