Parama už derliaus išėmimą iš rinkos (0)

Raudoni obuoliai | Vingailės Vaiškūnaitės nuotr.

Raudoni obuoliai | Vingailės Vaiškūnaitės nuotr.

Europos Komisijai patvirtinus reglamentą, nustatantį paramos priemones vaisių ir daržovių augintojams, patiriantiems sunkumų dėl Rusijos draudimo importuoti maisto produktus iš ES, paramų dydžiai ir paramos teikimo būdai išlieka tokie patys, t.y. parama teikiama už produktų pašalinimą iš rinkos, derliaus nenuėmimą ir nesunokusio derliaus nuėmimą.

Siekiant tikslingiau paskirstyti paramą valstybėms, šiame reglamente yra nustatoma ne konkreti priemonei skirta suma, kaip buvo ankstesnėse taisyklėse, o kiekvienai valstybei nustatytas 3000 tonų produkcijos kiekis, už kurį parama galės būti mokama.Kai kurioms valstybėms skiriami papildomi produktų kiekiai pagal atskiras produktų grupes, už kuriuos jie gali gauti paramą. Šie kiekiai nustatyti atsižvelgiant į konkrečių produktų eksporto į Rusiją duomenis (remiamasi 2011–2013 m. rugpjūčio-gruodžio mėn. eksporto duomenimis).

Lietuvai papildomai skirta 4000 tonų, atsižvelgiant į lietuviškos kilmės morkų eksportą į Rusiją. Per paskutinius 3 metus eksportas svyravo nuo 6,1 tūkst. iki 3,3 tūkst. tonų (Statistikos departamento duomenys).

Augintojai, norėdami gauti paramą, turės kreiptis į Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą (Agentūra), nurodydami, kokią priemonę jie ketina taikyti (pašalinimas iš rinkos ar derliaus nenuėmimas), taip pat produkcijos kiekius ir prašomą paramos sumą.

Paramai skirtus produkcijos kiekius tarp produktų grupių siūloma paskirstyti taip: 2000 tonų obuolių augintojams ir 5000 tonų daržovių (morkų, pomidorų) augintojams.

Išnaudojus Lietuvai nustatytus kiekius, paramos priemonė stabdoma. Paramos administravimo taisyklės bus parengtos artimiausiu metu.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė