D. Grybauskaitė: Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas (video) (6)

Skaidri teisėjų atranka – didesnis žmonių pasitikėjimas teismais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Skaidri teisėjų atranka – didesnis žmonių pasitikėjimas teismais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Spalio 3 d.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Pretendentų į teisėjus atrankos komisija aptarė, kaip toliau užtikrinti kokybišką teisėjų atranką ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą teisine valstybe.

„Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas. Nuo teisėjo priklauso visuomenės tikėjimas valstybe. Todėl tik profesionalūs ir padorūs žmonės verti teisėjo pareigų“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, skaidri ir kokybiška teisėjų atranka lemia didesnį žmonių pasitikėjimą teismų sistema. Todėl atrenkant teisėjus būtinas dėmesys ne tik dalykinėms, bet ir asmeninėms savybėms, vertinama pretendento motyvacija, pagarba žmogaus teisėms. Taip pat būtina teisėjų atrankoje užtikrinti kandidatų konkurenciją, rotaciją bei visiškai išgyvendinti teismų vadovų protekcijas savo padėjėjams.

Siekiant pagerinti teisėjų atranką, Prezidentės iniciatyva Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai buvo suteikta daugiau svertų atrenkant teisėjus. Lemiamu kriterijumi nebėra darbo stažas, pradėta klausytis kandidatų vedamų posėdžių garso įrašų, ypatingas dėmesys skiriamas požiūriui į žmogų, pradėtos konfidencialios teismų darbuotojų apklausos apie kandidatą į teisėjus, pirmenybė teikiama ne daugiausia balų formaliai surinkusiems, bet tinkamiausiems kandidatams.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija skiriama trejiems metams Prezidentės dekretu. Šią komisiją sudaro 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai. Pretendentų į teisėjus atrankos pirmininko pareigas antrai kadencijai Prezidentė paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį. Į Komisiją taip pat deleguoti psichologas Virginijus Lepeška, žurnalistas Šarūnas Černiauskas, ekonomistas Nerijus Mačiulis ir teisėjai – Olegas Fedosiukas, Dalia Kačinskienė ir Skirgailė Žalimienė.

Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Žmonių pasitikėjimas teismais per trejus metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Rimas:

  ne paslaptis, kad persona S.Ž., KT pirmininko žmona, beje kaip ir pats pirmininkas, dalyvavo sprendimų priėmime dėl
  referendumo už LITO išsaugojimą, kitaip sakant sužlugdė iniciatyvą

 2. Kemblys:

  Įdomumo dėlei, apskundžiau teisme 75 Lt baudą už KET pažeidimą, kurio nepadariau. Labai jau žiopli policininkai buvo ir bijojo bausti už tą pažeidimą, kurio neneigiau. Įrodžiau, kad policininkų teiginiai neatitiko tikrovės, kad policininkai prieštaravo savo pateiktiems dokumentams, bet po trijų teismų vis tik sumokėjau 75 Lt, nors pirmą teismą išlošiau. Tai užtruko apie 2,5 metų, buvo sunaudota labai daug popieriaus.
  Už 75 Lt gavau neįkainuojamą patirtį. Apgailėtina, kai ‘teisėjai’ neatiduoda nutarties nuorašo, nors žino, kad apskųsti galima per 7 dienas nuo paskelbimo – siūlo atsiųsti paštu. Jei pats eini, gauni 3-4 ketvirtą dieną. NUOŠIRDŽIAI UŽJAUČIU VISUS, KURIEMS TENKA SUSIDURTI SU TEISMAIS DĖL RIMTŲ DALYKŲ!

 3. LosAngeles:

  Na, kai sarmatos neturi, pasakyti gali bet ka. O paprasciau ziurint skamba kaip anekdotas (arba pasityciojimas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė