Šiandien minima Angelų sargų arba Policijos diena (0)

policijaAtkuriant nepriklausomos Lietuvos valstybės institucijas, 1990 m. gruodžio 11 d. priimtas Lietuvos Respublikos policijos įstatymas, sukurta policijos vėliava, kurioje įrašyti prasmingi žodžiai: „Įstatymas ir teisėtumas“, atkurta Policijos diena – spalio 2-oji.

Nuo 1924 m. policijos organizacija ne kartą keitėsi. Iš pradžių policijos reikalus tvarkė Vidaus reikalų ministerijos Piliečių apsaugos departamentas. Vėliau jis buvo reorganizuotas ir 1935 m. sausio 1 d. įkurtas Policijos departamentas, kuriam priklausė viešoji arba tvarkos, geležinkelio, pasienio, privatinė ir vandens kelių policija. Kriminalinė policija veikė kaip atskira Valstybės saugumo departamento dalis.

Šiandien Lietuvos policija, nors ir orientuota į prieškarinės policijos tradicijas, turi kitokią struktūrą. Yra dvi sudėtinės policijos dalys: kriminalinė ir viešoji. Tai vientisa policijos organizacija, kurios jungiamoji ir vadovaujamoji grandis – Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Minint profesinę šventę, pareigūnus Valdovų rūmuose pasveikins premjeras Algirdas Butkevičius, Lietuvos ir užsienio šalių policijos vadovai. Popietę policijos vadovybę ir apskričių policijų vadovus priims Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pastarieji metai Policijai buvo vieni sėkmingiausių: auga visuomenės pasitikėjimas – jis pasiekė rekordines aukštumas – beveik 70 proc. gyventojų pasitiki policija; galutinai sutvarkyti Vilniaus miesto policijos komisariatai. Šiemet Policijos biudžetas padidėjo beveik 7 proc., o kitąmet jį žadama padidinti dar 2,5 proc. Pirmą kartą po kelerių metų į policiją buvo priimta daugiau pareigūnų nei tarnybą paliko.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė