Dvi šeimas okupacijos metais ištrėmusį širvintiškį bausmė pasivijo net ir po 60 metų (1)

tremtiniaiVilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį 87 m. širvintiškiui J. B., kuris kaltintas okupuotos valstybės civilių trėmimu.

J. B. 1951 m., būdamas sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros pareigūnu, vykdė Lietuvos SSR Ministrų tarybos nutarimą „Dėl buožių ir jų šeimų iškeldinimo iš Lietuvos TSR teritorijos“ ir iš Vilniaus srities Smėlių rajone esančio Gursčių kaimo į SSRS teritoriją, Tomsko sritį, ištrėmė K. V. šeimą.

Taip pat 1952 m. J. B., vykdydamas tą patį Lietuvos SSRS Ministrų tarybos nutarimą, iš Vilniaus srities Smėlių rajone esančio Gailiūnų kaimo prievarta išvarė iš namų N. A., B. A. ir tą pačią dieną pristatė jas į Lentvario geležinkelio stotį, iš kurios traukiniu buvo prievarta išvežtos į SSRS Krosnojarsko kraštą. Ingašsko srities Revučij gyvenvietėje pastarosios priverstinai gyveno iki 1956 m. lapkričio.

Teismo nuosprendyje teigiama, kad J. B. kaltu prisipažino iš dalies. Nurodė, kad dirbo LSSR VSM Vilniaus srities Smėlių rajono skyriaus darbuotoju, tačiau nepamena, ar dalyvavo tremiant minėtas dvi šeimas.

Byloje surinkti įrodymai – dokumentai, rašysenos specialisto tyrimo išvada – patvirtina, kad kaltinamasis J. B. pasirašė pažymą, raportą apie minėtų šeimų ištrėmimą.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, J. B. pripažino kaltu dėl dviejų šeimų ištrėmimo ir taikant bausmių dalinio sudėjimo būdą paskyrė kaltinamajam galutinę subendrintą bausmę – laisvės apribojimą dvejiems metams, įpareigojant J. B. nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad J. B. padarė labai sunkų nusikaltimą žmogiškumui. Taip pat į tai, kad jis anksčiau nebuvo teistas, administracine tvarka nebaustas ir gerai charakterizuojamas.

Be to, nuteistasis J. B. yra 87 metų amžiaus, serga ir negali savarankiškai judėti, o nuo nusikaltimo padarymo praėjo daugiau kaip 60 metų.

Nuosprendyje pabrėžiama, kad įgyvendinant teisingumo principą, siejamą ne tik asmens, kurio atžvilgiu priimamas nuosprendis nubaudimu, bet šio asmens padarytos veikos įvertinimu, pripažįstant ją nusikalstama ir tuo pačiu jos ir ją padariusio asmens pasmerkimu, todėl atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, skirti J. B. realią laisvės atlikimo bausmę netikslinga.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. sūduvis:

    tokiems reikia atimti visa jų turtą ir į atomine sunkiems darbams kaip jie darė tai pat

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė