SGD laivas Klaipėdą pasieks mažiau nei už mėnesio (0)

Klaipėdos uosto nuotr.

Klaipėdos uosto nuotr.

Trečiadienį, spalio 1 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Klaipėdoje, kur dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje ir apžiūrėjo terminalo statybos darbų eigą, kur laivas „Independence“ į Klaipėdos uostą atplauks jau spalio 27 dieną.

„Kaip buvo suplanuota – spalio 27 dieną, spalio 28 dieną turi ateiti kitas laivas su dujomis. Tos dujos bus perpumpuojamos į mūsų laivą-saugyklą, kad būtų galima atlikti testavimą“, – Klaipėdoje žurnalistams trečiadienį sakė premjeras A.Butkevičius.

Posėdžio metu aptartas krantinės ir dujotiekio statybos užbaigimo veiksmų planas. Premjeras buvo informuotas, kad SGD terminalo projekto įgyvendinimo darbai vykdomi 7 dienas per savaitę, ir rangovai deda visas pastangas, vykdydami darbus lygiagrečiai ir netrukdydami vienas kitam.

SGD terminalo infrastruktūros statyba atpigo apie 100 mln. litų iki 350 mln. litų, teigia premjeras.

„Galiu pasakyti, kad terminalas atpigo 100 mln. litų. Visa infrastruktūra plačiąja prasme su pajungimais atpigo iki 350 mln. litų, o planas buvo 450 mln. litų. Taigi, matote, trumpas laikas, gerai ir efektyviai panaudotos naujos technologijos leido netgi 100 mln. litų sutaupyti“, – trečiadienį Klaipėdoje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Lankydamasis Klaipėdoje premjeras taip pat apžiūrėjo ir išbandė vieną moderniausių Europoje navigacinį laivo valdymo treniruoklį. Rugsėjo pabaigoje jau vyko SGD dujovežio, SGD laivo-saugyklos valdymo, manevravimo treniruoklio pratybos, kuriose dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai, locmanai, vilkikų kapitonai, SGD laivo-saugyklos operatoriaus „Hoeg LNG“, SGD terminalo atstovai. Treniruoklyje kapitonai, vyr. kapitono padėjėjai virtualiai vedė SGD dujovežį ir įprastomis, ir sudėtingomis hidrometeorologinėmis sąlygomis, praktiškai susipažino su uosto navigaciniais, Klaipėdos uosto locmanų darbo ypatumais.

Už SGD laivo nuomą per dieną „Klaipėdos nafta“ mokės 189 tūkst. JAV dolerių (apie 517 tūkst. litų), per metus  – 68,9 mln. dolerių (186 mln. litų), o per 10 metų – 689 mln. dolerių (apie 1,86 mlrd. litų). Norvegijos bendrovė „Hoegh LNG“ ne tik nuomos laivą su įgula, bet ir teiks jo priežiūros ir operavimo paslaugas. Po dešimtmečio „Klaipėdos nafta“ laivą galės išpirkti, tačiau neatskleidžiama, už kokią sumą.

Minimalų kiekį dujų – 0,54 mlrd. kubų per metus – terminalui tieks Norvegijos „Statoil“, jų kaina priklausys nuo Jungtinės Karalystės dujų indekso.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė