„Sūduvos kraitė 2014“ vilios rudens gėrybėmis ir grožybėmis ir linksmybėmis (0)

Sūduvos kraitė 2014 | marijampoletic.lt nuotr.

Sūduvos kraitė 2014 | marijampoletic.lt nuotr.

Spalio 4 dieną Marijampolėje vyks tradicinė derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2014“. Oficialus šventės atidarymas – 12 val. Basanavičiaus aikštėje. Skambės svečių sveikinimai, bus gausybė apdovanojimų.

Šių metų šventė, skirta Šeimos metams, todėl ypatinga padėka bus skiriama šeimyniškai dirbantiems ūkininkams, žemdirbystės ir kaimo tradicijų, krašto amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojams, aktyvioms bendruomenių šeimoms, gražiausių sodybų šeimininkams, metų ūkio konkurso nugalėtojams, tačiau renginiui ruošiasi ir marijampoliečiai, ir svečiai.Už žemdirbių ir šeimų santarvę bei gerovę 11 val. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.

Poezijos parke rudens derliaus grožybes pristatys daugiau kaip 30 savivaldybių švietimo ir ugdymo, socialinių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų, medžiotojai, bitininkai, sodininkai ir gamtininkai, vyks paukščių paroda. Gyvūnų mylėtojų asociacijos kiemelyje vyks gyvūnų pasirodymai, lauks konkursai ir viktorinos. Parko scenoje skambės nuotaikingos muzikinės rudens dovanos, bus pramogų ir linksmybių visai šeimai. Galėsite pasigrožėti medžiotojų trofėjų ekspozicija, paragauti įvairių rudens gėrybių, išbandyti taiklumą šaudyme iš lanko, sėkmę orientacinio sporto ir kitų atrakcijų vingrybėse, o 13 iki 14 val. statinaitės ridenimo varžybose.

J. Basanavičiaus aikštėje nuo ryto šurmuliuos suvalkietiškas amatų ir verslų, kaimiškų produktų ir grožybių kermošius „Ką pirksi ponai…?“, kuriame prekiauti užsiregistravo apie 200 prekybininkų. Savo gaminius – keramikos, žalvario dirbinius, medžio drožinius, paveikslus, nėrinius, grožybes iš odos, vilnos ir lino, rankų darbo papuošalus siūlys 70 tautodailininkų. Daugiau kaip 50 įmonių prekiaus tautinio paveldo ir kitas gardžiais gaminiais, ekologiškomis prekėmis, saldumynais ir skanumynais. Vyks prekyba vaismedžiais ir dekoratyviniais augalais.

Šventės svečius pasistiprinti kvies 6 lauko kavinės, o šventės partneris, ilgametis Kaziuko mugės organizatorius, Marceliukės klėties savininkas Vytenis Urba gamins suvalkietišką troškinį, kuriuo nuo 13 val. vaišins šventės svečius. Mažuosius šventės dalyvius vilios ir džiugins smagūs atrakcionai. Pasisvečiuoti kvies seniūnijų bendruomenių šeimakiemiai, kuriuose pabendrauti susiburs ir svečių lauks smagiausios seniūnijų šeimynos. Aikštę puoš Marijampolės profesinio rengimo centro sukurta šventinė scenografija, pasigrožėti kvies Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties  darbuotojų įrengtas moliūgų takas.

Vilkaviškio gatvę užvaldys technika. Galėsite pasigrožėti „TopGear“ žurnalo geriausio Baltijos šalių metų apdovanojimuose dalyvaujančių automobilių ekspozicija. Džiugins ne tik naujausi modeliai, bet ir nuo 14 val. demonstruojamos įvairios įdomybės – kokia jėga šauna automobilio saugos pagalvė, kaip automobiliu pervažiuoti 1000 kiaušinių ir kiti bandymai bei triukai. Šalia vyks žemės ūkio technikos paroda Be noragų nebus pyragų”.

Rygiškių Jono gimnazijos stadione bus galima pakilti piloto V. Kerdoko oro balionu ir pasigrožėti Sūduvos kraite“ iš  paukščio skrydžio.

J. Basanavičiaus aikštėje šventės svečius  visą dieną džiugins šventinis koncertas „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų!“, kuriame dalyvaus svečiai – Kriščiūnų šeimos kapelija iš Kaišiadorių ir savivaldybės meno mėgėjų kolektyvai, o 15.30 val., po padėkavojimo šventės dalyviams ir rėmėjams, skambiausių dainų koncertą dovanos dainininkas Vytautas Šiškauskas.

Derliaus šventė „Sūduvos kraitė“ jau tapo gražia tradicija, suartinanti žemdirbius ir miestų gyventojus, bei smagus pasibuvimas ir marijampoliečiams, ir svečiams.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė