Palangoje savaitgalį vyko Tūkstančio stalų šventė (0)

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, nuo vidurdienio vyko tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.

Tradiciškai šią dieną prie J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavusių stalų susėdę kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, pasitelkę išmonę, išradingai pristato savo veiklą bei pasiekimus. Šventės svečiai ne tik vaišinami, bet ir kviečiami sudalyvauti įvairiose rungtyse bei atrakcijoje, taip pat – pasiklausyti Palangos meno kolektyvų pasirodymų.
Šventinis šurmulys J. Basanavičiaus gatvėje šeštadienį buvo juntamas jau nuo ryto – linksmai nusiteikę palangiškiai čia, negailėdami energijos, puošė savo įmonių, įstaigų ir organizacijų stalus, prie kurių visą dieną kvies vietos gyventojus ir svečius. Kad tarp gausybės kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų stalų būtų pastebėti bei įvertinti, visi stengėsi nežaboti savo fantazijos ir originalumo. O pasistengti tikrai buvo verta – įspūdingai atrodantis stalas suteikė galimybę ne tik labiau patraukti praeivių dėmesį, bet ir pakovoti dėl vieno iš dešimties specialiai Tūkstančio stalų šventei tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų. Tai – žaismingos nominacijos, skirtos pagerbti originaliausiai, linksmiausiai, dosniausiai ir kitaip išskirtinai šventei pasirengusius dalyvius.

Vidurdienį J. Basanavičiaus gatvėje nuaidėjo Palangos orkestro pučiamųjų melodijos – kurortą pristatantis orkestras, lydimas šokėjų grupės, iškilmingai žengė šia pėsčiųjų pamėgta alėja iki Jūratės ir Kastyčio skvero, kur įrengta pagrindinė šventės scena. Čia susirinkusiuosius pasveikimo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei šventės svečiai – Palangos miesto-partnerio Bergeno miesto Riugene (Vokietija) merė Andrea Koster.

Palangos meras susirinkusiesiems pristatė ir Palangai tekusį garbingą apdovanojimą – šią vasarą didžiausiam mūsų šalies kurortui Strasbūre įteiktą Europos diplomą. Tai – Europos Tarybos įvertinimas už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais.  „Palanga – Europoje žinomas miestas“, – pristatydamas garbingą apdovanojimą, susirinkusiesiems sakė kurorto vadovas Š. Vaitkus. Netrukus Jūratės ir Kastyčio skvere į dangų paleista šimtas baltų balandžių.

Po šventinio Tūkstančio stalų šventės atidarymo susirinkusieji pasklido po J. Basanavičiaus gatvę – pasigėrėti palangiškių prisistatymų originalumu, pabendrauti su draugais bei pažįstamais, pasidalyti vasaros įspūdžiais. Palangiškiai šeštadienį buvo itin aktyvūs – vaikštant šurmuliuojančia pėsčiųjų alėja atrodė, visa Palanga susėdo prie J. Basanavičiaus gatvėje išrikiuotų stalų. Šventės svečiai turėjo galimybę ne tik įsigyti kurorto tautodailininkų sukurtų dirbinių, bet ir pasigėrėti palangiškių išmone, įspūdingai papuoštais stalais, gatvėje nosį kuteno kepamų kepsnių kvapai…

Visai šeimai skirta šventė pateisino tiek palangiškių, tiek ir miesto svečių lūkesčius – tai puiki proga ne tik pasivaikščioti po rudenėjančią Palangą, pasimatyti su bičiuliais bei pažįstamais, bet ir galimybė sudalyvauti linksmose rungtyse ir atrakcijose, pasimėgauti kurorto meno kolektyvų pasirodymais.

Nemažo šventės svečių dėmesio sulaukė Palangos krepšininkų parengta atrakcija – tiesiog J. Basanavičiaus gatvėje pastatyti krepšiai bei suteikiama galimybė pademonstruoti savo rankos taiklumą. Šiai atrakcijai neatsispyrė ir Palangos meras Š. Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei Bergeno miesto merė Andrea Kioster.
Ties keramikės Inetos Švilpalės „kūrybinėmis dirbtuvėmis“ būriavosi norintieji „pačiupinėti“ molį bei savo rankomis susikurti originalų keraminį suvenyrą. J. Basanavičiaus gatvėje buvo apstu ir kitokių atrakcijų suaugusiesiems bei vaikams.
Aikštėje prie Kurhauzo buvo pristatomi sveiko maisto produktai, veikė natūralių sveikatinimo priemonių turgelis. Lietuvos sveikuolių sąjungos atstovai nusprendė originaliu būdu paraginti šventės svečius propaguoti sveiką gyvenimo būdą – kiekvienas norintis galėjo mindamas dviračių pedalus išsispausti obuolių sulčių.

Rankdarbių mėgėjai Kurhauzo aikštėje mėgavosi folkloro kolektyvo „Mėguva“ atstovių kartu su rankdarbių mėgėjomis siūloma atrakcija – rankdarbių „meistarne“. Visi apsilankiusieji turėjo galimybę pabandyti austi staklėmis, su kaladėlėmis austi juostas, megzti riešines bei paukščiukus, susipažinti su skiautinių technologijos paslaptimis, iš siūlų ar skudurėlių greitai pasidaryti „skudurinę Onutę“.

Šiųmetė naujovė – pirmosios šalyje Stalo žaidimų žaidynės. Palangiškiai ir kurorto svečiai buvo kviečiami išbandyti savo jėgas, lošdami stalo futbolą ar kitus stalo žaidimus.
Nenorintieji aktyviai įsitraukti į siūlomas pramogas taip pat nenuobodžiavo – šventės organizatoriai pasirūpino, kad Tūkstančio stalų šventėje būtų ne tik veiksmo, bet ir kur „paganyti akis“. Kavinėje – galerijoje „Liepa“ “ (Sodų g. 14B) veikė menininko Vytauto Kuso tapybos darbų paroda „DAR ESU“ bei Reinoldo Liaudansko suvenyrinių balandžių kolekcijos pristatymas, parodų paviljone „Kablys: Jūra. Kultūra“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 13) buvo pristatoma Mindaugo Meškausko, populiarių televizijos projektų – X Faktorius, Lietuvos Talentai ir kt. – režisieriaus analoginės fotografijos paroda, fotografuota šlapio kolodijaus procesu, ,,Amžinas atvaizdas. Akimirka sustingusi sidabre“ bei Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) fotoparoda „Fotografiniai pasakojimai“. Čia taip pat buvo galima pasigrožėti tautodailininko Petro Balsio sukurtomis medžio skulptūromis.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė